15 kwietnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Haile na konferencji


haile1


Konferencje z Haile wyglądają generalnie podobnie, wszyscy wsłuchują się w to co powie złotousty Mistrz, czekają raczej na jakieś pozasportowe ciekawostki, bo o sportowych w większości wszystko już powiedziano.

Mnie ciekawiło głównie, czy po załamaniu po nieudanym występie w Nowym Yorku (Haile zszedł z trasy) coś się zmieniło w jego podejściu do biegowych planów. Haile, często był pytany o to, kiedy przechodzi na emeryturę. Zawsze odpowiadał wtedy, że nie rozumie takich pytań, że będzie zawsze biegał bo sprawia mu to przyjemność. Jednak w Nowym Yorku po raz pierwszy można było usłyszeć z jego ust tak definitywną deklarację o zakończeniu kariery. Także w Wiedniu został zapytany o to,  czy zamierza zakończyć karierę po Igrzyskach w Londynie. Machnął ręką i odpowiedział:

" – Nie zajmujmy się tym, keep running (biegajmy)".

Tak więc znowu jest optymistyczny i to bardzo cieszy.

haile2

Z okazji przyjazdu Hailego do Wiednia organizatorzy wydali ciekawy magazyn: HAILE w Wiedniu. Niestety cały jest po Niemiecku i to, że jest ciekawy można wnosić po zdjęciach jakie są w środku znajdują. Dopiero z nich dowiedziałem się naprzykład, że Haile….gra na pianinie.

Pytany o to, czy jeśli będzie mu się dobrze biegło nie zdecyduje się na pobiegnięciu całego maratonu, zaśmiał się i powiedział: "Nie, nie ma obawy".

haile3
" – Keep running"

Możliwość komentowania została wyłączona.