16 sierpnia 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Grań czeka – Flexistav Bieg Granią Tatr za chwilę


Końcowe odliczanie do jednej z najtrudniejszych imprez ultra w Polsce. Flexistav Bieg Granią Tatr rozpocznie się wcześnie rano w sobotę 17 sierpnia. Zapowiada się ciekawa rywalizacja sportowa. Trzeba być jednak gotowym nie tylko na wyzwania na trasie, ale i na… tłok w Zakopanem.

Bieg odbędzie się w sobotę 17 sierpnia, daty rezerwowej na szczęście nie wykorzystamy. Tym bardziej, że zapowiedzi na jutro są dobre: chłodno, słońce za chmurami, raczej bez opadów – mówi Monika Strojny z biura organizatorów kultowej imprezy.

Z grona faworytów nie wystartuje jednak Bartek Gorczyca, natomiast walczyć będą zwycięzcy dwóch wcześniejszych edycji Przemek Sobczyk i Robert Faron. Do mocnych graczy na pewno zaliczyć można Mariusza Wargockiego, Piotrka Biernawskiego, Kamila Leśniaka (z którym rozmawialiśmy tuż przed imprezą), Szymona Sawickiego. Ciekawe, co pokaże Oswald Rodrigo Pereira, który po wyprawie na Nanda Devi powinien mieć więcej czerwonych krwinek… oraz trzech zawodników z Hiszpanii, po których nie wiadomo, czego się konkretnie w tej części sezonu spodziewać. Wśród kobiet o zwycięstwo powalczą zapewne Mirosława Witowska, Kasia Solińska, Justyna Gorzoch, Marzka Janerka czy Marta Naczyk.

Gigantyczne korki w Zakopanem spowodowane długim weekendem, letnim Grand Prix w skokach narciarskich oraz festiwalem na Równi Krupowej w ciągu dnia niemal unieruchamiają miasto. Biuro zawodów (w Hotelu Nosalowy Dwór Resort & Spa) oraz meta (w Kuźnicach, w zespole dworsko-parkowym, obok Dyrekcji TPN) znajdują się generalnie poza strefą największego tłoku.

Trzeba jednak swoje odstać. Sugerujemy więc, by w piątek i w sobotę przyjść na miejsce imprezy na piechotę lub korzystać z komunikacji miejskiej. Pamiętajcie, że do samych Kuźnic nie można wjechać samochodem prywatnym, ale busy kursują co kilka minut. Dojście z Ronda Kuźnickiego zajmuje około 20 minut – przypomina Monika Strojny.news16bugt_2_1.jpgZapraszamy też na biegi dla dzieci (w wieku 4-12 lat), które odbędą się w strefie mety w Kuźnicach w sobotę. Start zapisów do tej rywalizacji zaczyna się o godzinie 10.00. Ciekawie będzie też na pikniku ekologicznym przygotowanym wspólnie z Tatrzańskim Parkiem Narodowym i marką Polar Sport, a także na Treningu Naturalnym. Aktualne informacje na temat atrakcji dla kibiców znaleźć można na profilu FB BiegUltraGraniaTatr.

Jak orientować się w przebiegu rywalizacji? Międzyczasy z punktów kontrolnych wszystkich uczestników (Ornak,
Murowaniec, Wodogrzmoty Mickiewicza) oraz pełne WYNIKI BĘDĄ DOSTĘPNE NA STRONIE SPORT-TIMING.PL.

Z kolei 38 wybranych zawodników będzie można śledzić na mapie online dzięki nadajnikom GPS – LINK DO MAP.

Jeśli ktoś wybiera się na kibicowanie uczestnikom na trasie Flexistav Biegu Granią Tatr, przypominamy, że można ich spotkać między innymi w punktach żywieniowych przy schroniskach na Hali Ornak i Murowańcu, na punkcie z
napojami na drodze do Morskiego Oka (przy
Wodogrzmotach Mickiewicza). Do kibicowania zaprasza też Schronisko w
Dolinie Pięciu Stawów Polskich oraz Polskie Koleje Linowe na Kasprowym
Wierchu. Szczegółowy opis trasy znajdziecie na stronie www.graniatatr.pl/trasa.html

Do zobaczenia! Trzymajmy kciuki za uczestników!

Możliwość komentowania została wyłączona.