4 maja 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Gordiejew poprawia rekord trasy maratonu w Krakowie

Andriej Gordiejew (2:13:41 – nowy rekord trasy) oraz Olga Kotowska (2:39:49) zwyciężyli w dzisiejszym maratonie w Krakowie. Najlepsi z Polaków: Jan Białk i Wioletta Uryga zajęli drugie pozycje. Bieg główny ukończyło 1354 zawodników.

Dla Gordiejewa był to drugi maraton w Krakowie, wcześniej Białorusin startował w Cracovia Maraton dwa lata temu. Wówczas zajął trzecią pozycję z czasem 2:18:16. W ubiegłym roku ten sam zawodnik był z kolei piąty w Warszawie. Jego rekord życiowy to 2:11:44 i został ustanowiony w 2001 roku w Hanowerze.

W ubiegłym roku zwycięstwo w Krakowie odniósł Mathew Kosgei, zwycięzca także z roku 2006. Tym razem Kenijczyk zszedł z trasy. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką poprzedniej edycji okazała się natomiast Katerina Stetsenko z Ukrainy (2:39:08). Najlepiej z Polaków, podobnie jak w tym roku, spisali się wówczas Jan Białk (3 miejsce) i Wioletta Uryga (2).