31 stycznia 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Giżyński w formie – trzecie miejsce w Trierze

Mariusz Giżyński zajął trzecie miejsce w biegu na 8 km w Trierze. Polak uległ jedynie brązowemu medaliście IO na 10000 m – Micah KOgo oraz Niemcowi Arne Gabiusowi.

IMG_1480.JPG
Mariusz Giżyński

Podopieczny Grzegorza Gajdusa, rozstawiony z nr 10, pokonał teoretycznie mocniejszych od siebie zawodników. Na swojej stronie internetowej Mariusz podsumował swój bieg słowami:

– Czuję, że mój poziom sportowy znacznie się podniósł. Mimo, że ostatnio nie wyjeżdżałem na obozy, trenowałem zazwyczaj raz dziennie i dużo pracowałem. Oby wszystko układało się dalej po myśli.

Mariusz w trakcie biegu

Co ciekawe, Mariusz – 12. zawodnik ME, przygotował do zawodów swoją żonę Anię, która w biegu pań na 5 km uplasowała się na niezłym 12 miejscu. Anna Giżyńska (dawniej Małkiewicz) ma za sobą dłuższa przygodę ze sportem. W młodszej kategorii biegowej – juniora, zdobyła nawet złoty medal MPJ na hali na 1500 m. Jej dobrze zapowiadające się bieganie przerwała niestety kontuzja.