4 lutego 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Gebrselassie kontra Lel w Hamburgu


Do ciekawego pojedynku dojdzie 4 maja podczas Maratonu w Hamburgu. W jednym biegu zmierzą się dwie maratońskie legendy – Haile Gebrselassie i Martin Lel.

W styczniu poznaliśmy obsadę największych maratonów z cyklu World Marathon Majors – Londynu, Bostonu i Tokio. W ostatnim miesiącu dowiedzieliśmy się także, gdzie na dystansie 42,195 km zadebiutuje Kenenisa Bekele. Dziś okazuje się, że to nie wszystko. Na wiosnę czeka nas jeszcze jedno ciekawe wydarzenie – maraton w Hamburgu z udziałem Haile Gebrselassie i Martina Lela.

Obaj zawodnicy mają za sobą wspaniałą karierę maratońską. 40-letni Gebrselassie to były rekordzista świata z rekordem życiowym 2:03:59. 35-letni Lel to natomiast król maratonów w Londynie (trzykrotny triumfator) i Nowym Joru (dwukrotny zwycięzca), który może pochwalić się rekordem 2:05:15. 4 maja ponownie zobaczymy ich na trasie maratonu.

Maraton w Hamburgu to jeden z największych maratonów w Niemczech organizowany nieprzerwanie od 1986 roku. W ostatniej edycji maraton ukończyło blisko 11,5 tysięcy osób, a zwycięzcą okazał się Eliud Kipchoge, który wynikiem 2:05:30 ustanowił nowy rekord trasy.

Źródło: albertostretti.org