8 listopada 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Gala Złote Kolce 2011, wyróżnienia dla Kszczota i Lewandowskiego

W bydgoskiej operze "Nova" odbyła się Gala Lauru Królowej Sportu, podczas której zostały wręczone nagrody laureatom rankingu Złote Kolce 2011. Na dobrych pozycjach w rankingu uplasowali się nasi najlepsi 800-metrowcy.

Marcin Lewandowski odbiera odznaczenie (fot. Marek Biczyk, źródło pzla.pl)

W prestiżowym rankingu Złote Kolce Adam Kszczot przegrał pierwsze miejsce jedynie z mistrzem świata w skoku o tyczce, Pawłem Wojciechowskim. Marcin Lewandowski zajął, także bardzo dobre, trzecie miejsce. Dodatkowo, orzeł z Polic, wraz z bratem-trenerem Tomaszem  został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia w roku 2010, przyznanym przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Na imprezie Marcin, który trzecią pozycję w rankingu zawdzięcza m.in. udanym startom w cyklu Diamentowej Ligi, pojawił się w towarzystwie swojej narzeczonej Magdy. Na niebieskim dywanie, prowadzącym do opery, zabrakło Adama Kszczota. Bieganie.pl dowiedziało się, że w drodze na galę, halowego mistrza Europy zatrzymały sprawy osobiste.

– Niestety nie mogłem się tego wieczoru pojawić w Bydgoszczy. Bardzo mi jednak miło, że zająłem w tym rankingu dobrą, drugą pozycję. Pracowałem na to ciężko cały sezon. Poza tym, to nie wstyd przegrać z mistrzem świata.

Przy okazji zapytaliśmy Adama o jego obecną dyspozycję i plany obozowe.

– Mam się bardzo dobrze, po roztrenowaniu coraz lepiej mi się trenuje. Biegi ciągłe pokonuję w prędkościach 3:40/km, więc praca idzie do przodu. Powoli szykuję się też na zgrupowanie w Hiszpanii, gdzie planujemy z trenerem wykonać solidne przygotowania do sezonu.

W pierwszej szóstce najlepszych lekkoatletów wśród panów znalazł się Bartosz Nowicki, który, m.in. dzięki halowym sukcesom, zapewnił sobie miejsce w ścisłej czołówce.

20. Bartosz Kowalczyk (PLKS Gwda Piła) 220

Po najwyższy laur wśród pań, sięgnęła 4 zawodniczka MŚ w siedmmioboju, Karolina Tymińska, pokonując zeszłoroczną zwyciężczynię rankingu – Annę Rogowską. W najlepszej szóstce znalazły się młodzieżówa mistrzyni Europy na 200 m – Anna Kiełbasińska i brązowa medalistka HME, Lidia Chojecka.