19 listopada 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Firenze Urban Trail – niezwykły wyścig z metą w sercu Florencji


W pierwszy weekend marca (5 i 6) odbędzie się przepiękna impreza biegowa, łącząca biegi uliczne i trailowe – Firenze Urban Trail. Organizatorzy Lavaredo Ultra Trail przygotowali kilka tras, które pozwolą uczestnikom zwiedzić najpiękniejsze miejsca we Florencji, a także dadzą szansę poznać szlaki prowadzące wśród okolicznych wzgórz i wspaniałych zabytków włoskiego renesansu.

Florencja znana jest na całym świecie – malownicze miasto u stóp Apeninów, gdzie tworzyli Leonardo da Vinci i Michał Anioł. Teraz można je pozwiedzać na biegowo: przemili Włosi zorganizowali weekend biegowy, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie. Najkrótsza trasa liczy 13 km, wiedzie z Placu Św. Krzyża na wzgórze Forte Belvedere i rozgrywana jest… późnym wieczorem, w ciemnościach rozświetlanych setkami świateł Florencji. Za dnia biegacze wyruszą na dłuższe trasy – 30 i 45 kilometrów, pozwalające cieszyć oczy nie tylko magią takich zabytków, jak Galeria Uffizi czy Ponte Vecchio, ale także urokiem okolicznych miasteczek. Dla szczególnie spragnionych wrażeń istnieje możliwość połączenia trasy krótkiej z jedną z dłuższych w formule Challenge (13+30) lub Ultra-Challenge (13+45).

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie http://www.firenzeurbantrail.com/en/

gallery 10

gallery 05

Dla naszych czytelników i subskrybentów newslettera bieganie.pl organizatorzy przygotowali trzy darmowe pakiety startowe, pozwalające na udział w Firenze Urban Trail w dowolnej z powyżej wymienionych formuł. 

Aby otrzymać jeden z pakietów należy zasubskrybować nasz newsletter (zapisz się do newslettera) i zostać laureatem konkursu, który polega na wytypowaniu sumy czasów (netto) jakie uzyskają zwycięzcy przyszłotygodniowych biegów CITY Trail w Lublinie (28 listopada) i Warszawie (29 listopada).

Na zgłoszenia czekamy do piątku 27 listopada, do godziny 23:59.

Konkurs zakończony. Ogłoszenie wyników niebawem.

Możliwość komentowania została wyłączona.