NB 1080v12
 
7 sierpnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Faas 600 do codziennych treningów i na dłuższe dystanse


PUMA przygotowała nową odsłonę popularnego modelu FAAS 600, butów do codziennych treningów, stworzonych z myślą o biegaczach tradycyjnych. Są bardzo komfortowe, sprawdzą się podczas pokonywania dużych dystansów. Doskonale stabilizują stopę i zapewniają dużą amortyzację, dzięki czemu są odpowiednie również dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem.

Faas 600 v2 Fot. PUMA Faas 600 v2 2 Fot.PUMA

Podeszwę wykonano z jednego kawałka lekkiej i sprężystej pianka Faas Foam+, która została dodatkowo wzmocniona odporną na ścieranie gumą EverTrack w miejscach narażonych na zwiększone ścieranie. Buty posiadają łagodny bieżnik, przystosowany do nawierzchni asfaltowej. Nacięcia w przedniej części podeszwy w połączeniu z dropem na poziomie ośmiu milimetrów (8 mm HTD) pozwalają na płynne przetaczanie stopy przy zachowaniu dynamicznego wybicia. Zwiększa to elastyczność buta i zmniejsza uczucie oporu, przez co biegnie się dużo lżej.
Cholewka pozbawiona została plastikowych wstawek, co pozwoliło zredukować masę buta. Posiada ona wstawki z siateczki, gwarantujące dobrą cyrkulację powietrza. W połączeniu z wkładkami antybakteryjnymi, zapewniają poczucie świeżości na dłużej. Wkładki ecoOrthoLite wykonane są z ekologicznych materiałów, a dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu, doskonale dopasowują się do stopy.
Popularne FAASy 600 dostępne są również w wersji damskiej, które są dostosowane do anatomicznej budowy kobiecej stopy. Cholewka wersji Wn zapewnia większą sprężystość, przód buta jest nieco szerszy, a pięta węższa. Buty są też dostępne w wersji S, z dodatkową stabilizacją.
Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl