22 lipca 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ewa Swoboda Wicemistrzynią Świata Juniorek!

Ewa Swoboda wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów, które od wtorku organizowane są w Bydgoszczy. W czwartkowym finale biegu na 100 m młoda sprinterka zajęła drugie miejsce ze świetnym wynikiem 11.12, będącym nowym rekordem Polski juniorek!
19-letnia Polka już w eliminacjach i półfinale pokazała, że w Bydgoszczy walczyć będzie o najwyższe cele. W pierwszym biegu uzyskała niesamowity rezultat 11.10. Wówczas jednak podopiecznej Iwony Krupy pomagał zbyt silny wiatr. W półfinale osiągnęła – już przy regulaminowym wietrze – 11.17, czyli wynik lepszy od jej dotychczasowego rekordu Polski juniorek. Kulminacja formy przyszła jednak w finale.
W decydującym biegu, mimo że zawodniczka nie była z niego do końca zadowolona, zajęła drugie miejsce ze znakomitym wynikiem 11.12! To drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki i oczywiście nowy rekord Polski juniorek. Lepsza od reprezentantki Polski okazała się jedynie Candace Hill z USA, która uzyskała czas 11.07.
Dobre mistrzostwa dla Polaków
Warto odnotować, że trwające mistrzostwa są bardzo udane dla gospodarzy. Polacy maja na swoim koncie już trzy medale (złoto Konrada Bukowieckiego w pchnięciu kulą, złoto Klaudii Maruszewskiej w rzucie oszczepem i srebro Swobody), ale też kilka innych udanych występów finałowych.

Z grona biegaczy – poza Ewą – bardzo dobrze spisał się m.in. Dawid Żebrowski, który w finale biegu na 110 metrów przez płotki był piąty z czasem 13.45 (nowy rekord życiowy).