efb nagrody
19 maja 2022 artykuł sponsorowany Sport

Kto rozbije bank? Europejski Festiwal Biegowy z pokaźnymi nagrodami


Bogate pakiety startowe przy bardzo niskich opłatach, ogromna pula nagród na każdym dystansie, a do tego 40 000 PLN w losowaniu. Coraz większa liczba organizatorów biegów górskich docenia zwycięzców i funduje atrakcyjne nagrody, (również finansowe). Zdecydowanie na czele w tej kwestii stoi Europejski Festiwal Biegowy, który już drugi rok z rzędu podnosi wysoko organizacyjną poprzeczkę.

O zeszłorocznej, pierwszej edycji Europejskiego Festiwalu Biegowego (EFB) było głośno za sprawą rekordowej (nie tylko na skalę Polski) nagrody finansowej dla zwycięzcy i zwyciężczyni biegu na 100 km! Taka okazja skusiła nie tylko polskich, ale również zagranicznych biegaczy, na czele z Amerykaninem, Haydenem Hawksem (908 ITRA), który zgarnął najwyższą wygraną. Oprócz niego, na imprezie pojawili się m.in. Marek Causidis (829 ITRA, ukończył na 3 miejscu), Serhii Popov (786 ITRA, ukończył na 6 miejscu), Alexandra Morozova (659 ITRA, które zdecydowanie nie oddaje jej poziomu sportowego, ukończyła na 2 miejscu wśród kobiet).

Wśród Polaków mieliśmy bardzo mocną reprezentację: Dominika StelmachKatarzyna WilkEwa MajerPiotr ŁobodzińskiPaweł CzerniakMarcin ŚwiercKamil Leśniak czy Roman Ficek. Dzięki temu, m.in. bieg kobiet na 100 km dostarczył kibicom mnóstwa wrażeń, a wygrana Katarzyny Wilk w dniu jej urodziny, była jednym z bardziej emocjonujących wydarzeń całej imprezy.

Europejski Festiwal Biegowy

2022 znowu rekordowy!

Tegoroczne nagrody robią ogromne wrażenie: zwycięzca i zwyciężczyni Krynickiej Setki zainkasują po 50 tys. zł! Próżno szukać w Polsce innego biegu z choćby zbliżonymi premiami finansowymi. Nagrody będą wypłacane do szóstego miejsca: drugie – 10 tys. zł, trzecie – 5 tys. zł, czwarte – 4 tys. zł, piąte – 3,5 tys. zł, szóste – 3 tys. zł.

Co warto podkreślić, o nagrody pieniężne będą walczyć również uczestnicy innych dystansów, nawet tych najkrótszych, co nie jest regułą na innych imprezach. Na EFB każdy bieg będzie atrakcyjny:

Europejski Festiwal Biegowy

Zaskakująco niskie wpisowe!

Pomimo tak wysokich nagród finansowych, opłaty startowe za poszczególne dystanse są bardzo niskie. Inaczej niż u konkurencji, wpisowe utrzymuje się na jednym poziomie niezależnie od terminu wpłaty, a wzrasta nieznacznie jedynie w przypadku zapisów w dniu startu. Ceny za start wahają się od 30 do 120 złotych, co również niemal nie zdarza się w biegowym świecie. Z opłaty startowej mogą zostać zwolnieni przedstawiciele Elity Biegowej – wystarczy bezpośredni kontakt z organizatorem (więcej szczegółów na stronie internetowej).

Możliwość komentowania została wyłączona.