8 lutego 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

EkoMaraton


las_baner_ecomaraton.jpg

W najbliższą niedzielę, 24 stycznia, rozpoczyna się cykl zawodów w biegach przełajowych Toyota EkoMaraton Targówek. Na zwycięzców czeka m.in. nagroda główna, czyli wyjazd i start w maratonie w Monako 21 marca 2010.

– Cztery biegi o długości 10 km każdy. Zimowe miesiące – styczeń, luty, marzec. To spore wyzwanie. Za to w nagrodę start w Księstwie Monako. W dodatku w pierwszym dniu wiosny. Ponadto wspieramy działania proekologiczne.

Start w biegach nie wymaga żadnych opłat. W ramach wpisowego uczestnicy muszą przynieść posegregowane surowce wtórne, inne na każdą z rund: butelki PET, puszki ALU, szkło i papier.

ecomaraton_aktualno__ci6.jpg

Tkusmierz_240.jpgoyota EkoMaraton Targówek 2010: Wybiegali Monako
Cztery zimowe rundy. 40 km przez mrozy i śniegi. Czwórka biegaczy wybiegała wyjazd na zawody biegowe w Monako. Zakończyły się polskie eliminacje Toyota EkoMaraton na Targówku. To był niesamowity cykl zawodów w biegach przełajowych. Po raz pierwszy taka impreza odbyła się w Lasku Bródnowskim na warszawskim Targówku. Przez dwa miesiące biegacze ścigali się na zimowej trasie o długości 10 km. W sumie przebiegli prawie dystans maratoński – 40 km
.

Pakiety wyjazdowe do Monako wylosowali:

1. Joanna Niedźwiedzka
2. Grzegorz Rybkowski

Klasyfikacja generalna po 4 rundach – wyniki nieoficjalne

Plik.pdf

byledobiec2.jpgRunda 3 – Gwiazdy biegają po śniegu … na Targówku
To nie jest nazwa nowego programu telewizyjnego. To 3. runda cyklu zawodów w biegach przełajowych rozgrywanych na warszawskim Targówku. W ostatnią niedzielę po zaśnieżonych i oblodzonych ścieżkach Lasku Bródnowskiego biegało ponad 80 osób. Wśród nich czołówka warszawskich biegaczy.

janusz_bukowski.jpgUwaga!
Apel Janusza Bukowskiego,
jednego z uczestników EkoMaratonu.
Przeczytaj uważnie. Ty też możesz pomóc.

WYNIKI
Wyniki nieoficjalne 2 rundy zawodów – 07.02.2010

Wyniki oficjalne 1 rundy zawodów – 24.01.2010

Liderzy klasyfikacji generalnej (nieoficjalnie) po 2 rundach

1. Anna Pawłowska-Pojawa – 01:35:02
2. Marzena Opowicz – 01:35:08
3. Iwona Świercz – 01:35:40

1. Sylwester Kuśmierz – 01:11:38
2. Robert Celiński – 01:17:33
3. Ryszard Piwko – 01:20:54

2ekomaraton_100.jpgKawałek Antarktydy na Targówku
W ostatnią niedzielę, 24 stycznia, odbyła się pierwsza runda z cyklu zawodów w biegach przełajowych Toyota EkoMaraton Targówek. Prawie 100 osób pokonało trasę o długości 10 km przy temperaturze – 19. st. C.

video_ecomaraton.jpgCo to jest Toyota EkoMaraton Targówek 2010?
Toyota EkoMaraton Targówek 2010 to rozwinięcie Ekobiegu w formie cyklu czterech biegów w styczniu, lutym i marcu 2010. Tym razem, zgodnie z hasłem „razem segregujemy razem biegamy”, biegacze w ramach wpisowego będą przynosić wybrane surowce wtórne, takie jak: butelki PET, puszki ALU, makulatura i szkło. Akcja ma na celu podnoszenie świadomości segregacji śmieci w naszych domach.

Biegaczki i Biegacze
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki informator (POBIERZ plik .pdf). Prosimy o zapoznanie się z nim, szczególnie z instrukcją montażu chipa do pomiaru czasu, przygotowaną przez F-time. Polecamy także krótki wywiad z jedną z uczestniczek EkoMaratonu – panią Iriną Hulanicką.

Co to są Ekobiegi?
Ekobiegi to cykl imprez biegowych realizowanych na warszawskim Targówku przez grupę biegaczy skupionych w Klubie Biegaczy WPionie.pl. Nasza akcja jest wyjątkowa pod względem połączenia pasji biegania z dbałością o środowisko i zwiększania świadomości ekologicznej, w przyjemnej formie aktywności ruchowej.

Możliwość komentowania została wyłączona.