NB 1080v12
 
23 września 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ekiden


Już od kilku lat EKIDEN a także sztafeta przed Półmaratonem Warszawskim stają się miejscem dobrej zabawy ale i niezwykle zaciętych bojów drużynowych. Sztafety to już nie tylko wesołe grupy kolegów i koleżanek, hobbystów biegania. To już firmowe zespoły . EKIDEN zaczyna być traktowany przez niektóre firmy prestiżowo, jako miejsce gdzie trzeba się pokazać (tzn wystawić sztafetę) lub jako dobre miejsce do integracji pracowników i  osób z firma zaprzyjaźnionych. Jeśli wczytamy się nazwy startujących zespołów, znajdziemy np: po 4 sztafety Cadbury Wedel, PKO BP, PZU, BGŻ, aż 8 sztafet Novo Nordisk, 6 sztafet  Nike, w tym jedną która będzie walczyć o Rekord Polski: Nike+ Ścigacze.
Nike+ Ścigacze

Kapitan: Kuba Wiśniewski:nikebieg_1.jpg

Prezentuję drużynę Nike+ Ścigacze, która 26 września będzie walczyć o najlepszy w historii wynik w Sztafecie EKIDEN. Nasz zespół składa się z samych mocnych ogniw, dość powiedzieć, że kwalifikacji nie przeszedł Mariusz Giżyński i Kamil Poczwardowski (odpowiednio 1. i 5. Miejsce Mistrzostw Polski w Półmaratonie :)… oczywiście to żart, chłopaki dopingują nas na trasie, bo następnego dnia, 27 września walczą o jak najlepsze wyniki na trasie XXXI Maratonu Warszawskiego.

Drużynę „Nike+ Ścigacze” tworzą koledzy z bieżni, połączeni wspólną pasją jak najszybszego pokonywania kilometrów i lubiący gadżety biegowe, takie jak system Nike+. W naszej drużynie doświadczenie i dojrzałość reprezentują dwaj zawodnicy rozpoczynający i kończący sztafetę – Michał Bernardelli (doskonały 1500-metrowiec, medalista Mistrzostw Polski na średnich dystansach) i Kuba Wiśniewski (rok produkcji 1977, zapalony biegacz 3000 m z przeszkodami, w dalszym ciągu świetnie zapowiadający się maratończyk, tak jak i Michał pochodzi ze stajni trenera Marka Jakubowskiego). Na dystansach 10-kilometrowych biegną z nami aktualne i wciąż mocno świecące gwiazdy polskich biegów: czołowy polski przeszkodowiec i olimpijczyk z Pekinu Tomasz Szymkowiak oraz Michał Smalec, medalista Mistrzostw Polski w Półmaratone, zwycięzca wielu prestiżowych biegów na bieżni, prywatnie poeta. Skład uzupełniają znakomici biegacze młodszego pokolenia Emil Dobrowolski plus Michał Breszka (tytułów obydwu biegaczy byłoby za dużo, by wymieniać…)

Drużyna jest niezwykle mocna psychicznie, szalenie skromna, a każdy z osobna trenuje zaciekle, by 26 września, ramię w ramię z zawodnikami z kilkuset innych sztafet EKIDEN, rozgrzać stołeczne ulice do czerwoności (stąd i czerwony kolor strojów naszego zespołu).

Całość jest dla nas oczywiście przede wszystkim świetną zabawą po długim sezonie sportowym, ale wierzymy zarazem mocno, że rekord kraju jest w naszym zasięgu.

bernaldelim_90.jpg szymkowiakt.jpg breszkam_90.jpg Smalecm_90.jpg Dobrowolskie_90.jpg wisniewskik_90.jpg
5km – Michał Bernardelli 10km – Tomasz Szymkowiak 5km – Michał Breszka 10km – Michał Smalec 5km – Emil Dobrowolski 7,2km – Jakub Wiśniewski

Wśród sztafet, które także będą w swoich składach posiadały zawodników wyczynowych jest sztafeta:

Timex i Przyjaciele

timex_logo.jpg

Start w towarzystwie tak wybitnego sportowca wpłynie bardzo motywująco na każdego z nas. Cieszę się, że wspólnymi siłami będziemy mogli pokonać trasę maratonu – mówi Anna Borg, dyrektor zarządzający Timex Group Polska, która również pobiegnie w sztafecie.
W ekipie „Timex i Przyjaciele” wystąpią również pracownicy Timex Group Polska: Didier Lemba, Paweł Rock i Paweł Sawicki oraz Tadeusz Węgrzynowski, który wygrał w konkursie Timex start w maratonie w Londynie.
annaborg_90.jpg wegrzynowski.jpg rafalwojcik_90.jpg sawickip_90.jpg rockp_90.jpg didier_90.jpg
Anna Borg -Dyrektor zarządzający Timex Group Polska Tadeusz Węgrzynowski – Teleinformatyk Rafał Wójcik – zawodnik wyczynowy Paweł Sawicki-Pracownik magazynu Timex Group Polska Paweł Rock – Zegarmistrz Didier Lemba – Pracownik magazynu Timex Group Polska

Wszystkich, którzy chcą przypomnieć sobie jak wyglądała Droga do Londynu Rafała i Tadeusza – odsyłamy TUTAJ

Redakcja Bieganie.pl