10 kwietnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

„Dziewczyny na politechniki!”


14 kwietnia w ramach akcji "Dziewczyny na politechniki!" odbędzie się w Warszawie bieg "W kasku", który ma przypomnieć maturzystkom, że dziewczyny na kierunkach ścisłych i politechnicznych są bardzo mile widziane. Zapraszamy również na biegi w Łodzi, Poznaniu i Opolu.

kask

Bieg „W kasku” to inicjatywa Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Akademickiego Związku Sportowego i Politechniki Warszawskiej w ramach ogólnopolskiej akcji promocji studiów inżynierskich wśród kobiet – „Dziewczyny na politechniki!”. Kampania ta ma przeciwdziałać niedoborowi absolwentów kierunków technicznych na rynku pracy oraz zachęcać uczennice szkół ponadgimnazjalnych do wyborów edukacyjnych, które mogą wydawać się niestereotypowe.

26 kwietnia akcja będzie miała swój wielki finał w postaci Ogólnopolskiego Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn na 16 uczelniach w całej Polsce (www.dziewczynynapolitechniki.pl).

Bieg „W kasku”, prawie 2 tygodnie wcześniej, ma wesprzeć idee akcji w nieco innym, swobodnym i zabawowym duchu. Dziewczyny – tegoroczne maturzystki – będą biegły w sobotę, 14 kwietnia, na stadionie Syrenki. Na głowach będą miały kaski budowlane z logiem akcji „Dziewczyny na politechniki!”. Kaski będą w dwóch kolorach – białe dla maturzystek, żółte dla wszystkich innych kobiet (a także mężczyzn chcących wziąć udział w biegu). Naszą ambicją jest bowiem stworzyć największa grupę osób biegnących w kaskach w historii Warszawy 🙂 W zeszłym roku pobiegło ponad sto osób. Ile będzie w tym roku?

Rejestracja na stronie www.dziewczynynapolitechniki.pl/bieg.

Możliwość komentowania została wyłączona.