13 października 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Dominika Nowakowska mistrzynią Polski na 10 km

Dominika Nowakowska (LKB Braci Petk Lębork) wywalczyła dziś w Płocku złoty medal Mistrzostw Polski Kobiet w biegu ulicznym na 10 km. Finalistka tegorocznych Mistrzostw Świata wyprzedziła Agnieszkę Mierzejewską (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) i Justynę Korytkowską (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża).

314 1384126302 1

Tegoroczne Mistrzostwa Polski kobiet odbyły się w ramach biegu Tumska Dycha, a główną faworytką do zwycięstwa była Dominika Nowakowska. Zawodniczka reprezentująca barwy klubu z Lęborka nie zawiodła swoich kibiców i dość pewnie sięgnęła po złoty medal. Dla podopiecznej Karola Nowakowskiego, prywatnie jej męża, był to już trzeci medal wywalczony w tym roku na mistrzostwach Polski w biegach ulicznych. Wcześniej Dominika cieszyła się ze srebra w półmaratonie i złota w biegu na 5 km.

Drugie miejsce zajęła Agnieszka Mierzejewska – tegoroczna mistrzyni w biegu na 10000 m na bieżni, natomiast trzecie Justyna Korytkowska – brązowa medalistka tegorocznych MP na 10000 m.

Co ciekawe czwarte miejsce wśród kobiet zajęła Marta Krawczyńska (34:59). Zawodniczka z Malborka nie została jednak ujęta w klasyfikacji Mistrzostw Polski.

10. Agnieszka Kuzyk (WKB Meta Lubliniec) – 38:35
Mistrzostwa Polski w biegu na 10 km rozegrano po raz drugi. Pierwszy raz gospodarzem tej imprezy był Płock. W ubiegłym roku mistrzostwa odbyły się w Bielsku-Białej, a zwyciężczynią okazała się Iwona Lewandowska, druga była Karolina Jarzyńska, a trzecia tegoroczna zwyciężczyni.

Zwycięzcą Tumskiej Dychy został Marcin Błaziński (31:26), który przed dwoma tygodniami na 23 pozycji ukończył Maraton Berliński (2:17:53).