New Balance 1080v12
 
29 czerwca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Dominik Nowak, ambasador New Balance, Mistrzem Polski Juniorów na 3000m


Dominik Nowak, niezwykle utalentowany biegacz młodego pokolenia został świeżo upieczonym mistrzem Polski juniorów w biegu na 3000 m. Poniżej prezentujemy krótką wypowiedź Dominika.
– Na starcie stanęło 21 najlepszych zawodników z całego kraju. Pierwsze okrążenie cała czołówka pobiegła bardzo mocno. Zastanawiałem się czy takie tempo utrzyma się do samego końca. Na szczęście już po pierwszym okrążeniu emocje opadły i już wtedy wiedziałem, że to będzie spokojny bieg, a o tym kto zwycięży, zdecydują dosłownie ostatnie metry.

– Przez cały bieg trzymałem się czołówki, spokojnie kontrolując tempo biegu. Finisz zaczął się na 800 metrów do końca. Na 120 metrów do mety byłem czwarty jednak dzięki rozsądnemu rozłożeniu sił na całym dystansie, byłem w stanie dać z siebie wszystko na ostatniej prostej, co ostatecznie dało mi złoty medal.

Dominik Nowak

– Bardzo się cieszę, że ponownie potwierdziłem swoją znakomitą dyspozycję. Moje zwycięstwo to już jednak historia. Mentalnie przygotowuje się do najważniejszego celu tego sezonu, czyli do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w Szwecji. Cel? Dać z siebie wszystko i walczyć o medal.

Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy wspierali mnie w procesie przygotowań. Mam również nadzieję, że ten sukces potwierdza, że nie znalazłem się przypadkowo w drużynie #NewBalance. Przy okazji zapraszam do kibicowania i śledzenia moich postępów na oficjalnym fanpage: https://www.facebook.com/dnowak96

Wyniki z 69. Mistrzostwa Polski Juniorów: http://www.domtel-sport.pl/