philips
 
4 czerwca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Dobra obsada Mityngu Enea Cup w Bydgoszczy


Czerwiec to okres, w którym w Polsce odbywają się dwa najważniejsze mityngi – Enea Cup w Bydgoszczy  oraz Memoriał im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie. W najbliższą niedzielę na pięknym bydgoskim obiekcie im. Zdzisława Krzyszkowiaka, kibice będą mogli podziwiać zmagania wielu gwiazd lekkiej atletyki. Organizatorzy zapewniają, że wśród nich pojawią się Priscilla Lopes-Schliep oraz Lolo Jones.

logo.jpg

Priscilla Lopes-Schliep to obecna wicemistrzyni świata z Berlina na 100 m ppł, legitymująca się rekordem życiowym 12,49 s. Piękna Lolo Jones, która w Berlinie występowała w roli dziennikarki, prezentowała ostatnio znakomitą formę na HMŚ w Doha, gdzie zdobyła złoty medal.

Bardzo ciekawie zapowiada się bieg panów na 800 m,  w którym znów zobaczymy pojedynek  najmocniejszych 800-metrowców w kraju – Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota. W zeszłym roku rywalizację tę wygrał podopieczny Tomasza Lewandowskiego. Warto będzie się przekonać, kto zwycięży w niedzielę. Faworytem wydaje się być Marcin, który fenomenalnie spisał się na mityngu w Hengelo, gdzie zajął znakomite drugie miejsce, tuż za Abubakerem Kaki oraz na Diamentowej Lidze w Oslo, gdzie zajął doskonałe trzecie miejsce z 4. wynikiem w historii Polskiej LA-1.44,56. Obaj Polacy posiadają już minima na ME w Barcelonie, a więc będą na pewno biegli z psychicznym luzem. Na listach startowych widnieje także nazwisko rekordzisty Polski na tym dystansie-Pawła Czapiewskiego.

593_596232639.jpg
Lewandowski vs. Kszczot

Mocne bieganie po minimum na ME zapowiada się także w biegu pań na dwa okrążenia. O złamanie wskaźnika PZLA na ME, wynoszącego 2.01.00, będą walczyć min Angelika Cichocka, Agnieszka Leszczyńska, Renata Pliś i Ewelina Sętowska-Dryk, która do biegania wraca po urlopie macierzyńskim.

Angelika Cichocka, podopieczna Jarosława Ścigały, która imponowała znakomitą formą w sezonie halowym, kiedy to na swym koronnym dystansie uzyskała rekord życiowy 2.00,86, w tym roku w Szanghaju uzyskała wynik 2.02,30, mimo że podczas przygotowań zmagała się z kontuzją, która wykluczyła ją na ponad miesiąc z treningu. Jej największą rywalką będzie Agnieszka Leszczyńska, trenująca pod okiem swojego męża Roberta. W tym roku pobiegła  bowiem w Rehlingen 02.02,74 i na pewno będzie chciała zrewanżować się Cichockiej za porażkę na HMP, gdzie była druga. Rekord życiowy brązowej medalistki MME U23 wynosi 02.01,53. Niezłą formę w tym sezonie prezentuje także Renata Pliś. Tegoroczny wynik podopiecznej Zbigniewa Króla wynosi-2.03,19.

Interesujący przebieg będą miały także sprinty. Na 200 m zmierzą się  najlepsze sprinterki w kraju min: Marika Popowicz, Ewelina  Ptak, Anna Kiełbasińska oraz Weronika Wedler.

Dla kibiców ciekawym i widowiskowym biegiem będzie na pewno dystans 3000 m pprz, w którym, oprócz zagranicznych gości, zobaczymy najlepszego przeszkodowca w kraju-Tomasza Szymkowiaka.

Wszystkich kibiców zapraszamy także do odwiedzenia oficjalnej strony mityngu, http://www.efl.bydgoszcz.pl/index.php  gdzie można zapoznać się ze szczegółowym programem minutowym zawodów.