23 marca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Dobiegliśmy do końca trzeciego obozu Bieganie.pl w Kenii


Od 6 do 20 marca, w Kenijskim Iten odbywała się trzecia edycja afrykańskiego obozu treningowego Bieganie.pl. Dla wszystkich, zwłaszcza dla piszącego te słowa – dziennikarza Bieganie.pl i obozowego debiutanta, wyjazd będzie niezapomnianym przeżyciem.

1.jpg
Dwójka naszych obozowiczów podczas wieńczących wyjazd,
otwartych zawodów na 3000 metrów

Coraz intensywniej

Po poświęconym aklimatyzacji pierwszym tygodniu, w którym w znacznym stopniu wykonywaliśmy luźne rozbiegania, przyszedł czas na drugi, znacznie trudniejszy i bardziej wymagający.

Pierwszego dnia drugiego tygodnia pobytu w Iten zdecydowana większość obozowiczów miała za zadanie przebiec 30-kilometrowe wybieganie. Wielu z Was zapyta – co to za wyzwanie dla kogoś, kto trenuje do maratonu i pojechał trenować do Kenii? Żadne, w Polsce. Ale na wysokości ok 2400 m.n.p.m, w niemal 30-stopniowym upale i – co kluczowe – w trudnym trailowym terenie, który jest pełen kilkusetmetrowych podbiegów tak długi bieg jest niezwykle wymagającym bodźcem, nawet dla zaawansowanych biegaczy.

FILMOWE PODSUMOWANIE OBOZU W KENII:

Aby nieco „ułatwić” sobie zadanie, a tym samym – sprawić, aby wybieganie bardziej niż większość wykonywanych w Kenii treningów korespondowało z tempami, jakimi operujemy w Polsce, postanowiliśmy wybrać najłatwiejszą, możliwą trasę – z Iten do oddalonego o ok. 30 km Eldoret, które położone jest ok. 150 metrów niżej. Większość trasy pokonaliśmy wzdłuż lub po asfaltowym poboczu. Aby nie zmagać się z wysoką temperaturą bieg rozpoczęliśmy jeszcze przed wschodem słońca – o 6 rano (4:00 polskiego czasu). Na miejsce dotarliśmy około 8:30.

Po tak mocnym bodźcu, bez cienia wyrzutów sumienia, całą niedzielę i znaczną część poniedziałku oddaliśmy się błogiemu lenistwu.

2.jpg
Trudny trening interwałowy na bieżni należącym do ośrodka w którym mieszkaliśmy
Do pełnego, czyli obfitującego w 3 sesje treningowe, scenariusza powróciliśmy we wtorek. Tego i następnego dnia obozowicze, wedle swojego uznania, mieli do zrealizowania wymagający trening powtórzeniowy na lekkoatletycznej bieżni, który miał za zadanie symulować stopień intensywności wyścigu na długim dystansie. W moim przypadku oznaczał on wykonanie trzech czterokilometrowych odcinków bieganych w tempie wyścigu na 30 km. Każdy z nich rozdzielony był trzyminutową przerwą w truchcie. Biorąc pod uwagę konieczność dobiegnięcia i powrotu ze stadionu, do docelowego treningu musieliśmy doliczyć 5,5 kilometra (stadion należący do naszego ośrodka oddalony jest od niego o 2,75 kilometra).

Iten Track Meeting, czyli niezwykły wyścig na 3000 metrów ramię w ramię z Kenijczykami

Ostatniego dnia pobytu, czyli w czwartek, zorganizowaliśmy – zgodnie z zapoczątkowaną podczas pierwszego obozu Bieganie.pl w Kenii tradycją – zawody na dystansie 3000 metrów. Mogli wziąć w nich udział zarówno obozowicze Bieganie.pl, Kenijczycy jak i pozostali zainteresowani biegacze z innych krajów, którzy w tym czasie przebywali w Iten.

4.jpg
Chwilę przed startem naszych zawodów na 3000 metrów
Promocję wydarzenia, poprzez rozklejenie plakatów w całym Iten i szeroko rozumiany marketing szeptany, rozpoczęliśmy już tydzień wcześniej. Efekt? O organizowanych przez „polish team” (jak mówili obcokrajowcy) zawodach mówili w Iten wszyscy.
Warto wyjaśnić, iż bieg jest nie lada gratką zwłaszcza dla miejscowych, kenijskich biegaczy. Nie ma w nim płatnego wpisowego, a równocześnie – najlepsi zawodnicy – top 3 mężczyzn i top 3 kobiet otrzymują, jak na kenijskie standardy, bardzo wysokie nagrody finansowe ufundowane przez Bieganie.pl. Dla czarnoskórych zawodników, którzy marzą o karierze podobnej do miejscowego idola – Wilsona Kipsanga, możliwość wygrania wysokiej nagrody oraz sprawdzenia swojej formy w prawdziwych zawodach (paradoksalnie – miażdżąco wysoki odsetek mocno trenujący Iteńczyków nigdy nie miała okazji wystartować w żadnym biegu) to olbrzymia atrakcja.

3.jpg
Kenijczycy ścigający się na 3000 metrów
Trzecia, czyli tegoroczna edycja naszych zawodów pobiła zdecydowany rekord frekwencji. Do biegu zgłosiło się blisko 40 kobiet i około 120 mężczyzn. Wśród nich byli uczestnicy obozu Bieganie.pl oraz zawodnicy wyczynowi z innych krajów, którzy chcieli sprawdzić, jak wypadną na tle Kenijczyków. Bieg na dystansie 3000 metrów na kultowej bieżni Kamariny Stadium rozdzieliliśmy na cztery tury – jedną dla pań i trzy dla panów. W każdej z nich najszybszym mierzyliśmy czas na mecie. Podium zarówno wśród Pań i Panów, co nie jest zaskoczeniem, wypełnili miejscowi biegacze. Najszybsza z kobiet z 3000 metrów uporała się w czasie 9:38, najlepszy z panów – w 8:09. Kilku uczestnikom obozu Bieganie.pl udalo się pobiec zdecydowanie poniżej 12 minut, co biorąc pod uwagę trudne – przynajmniej dla nas, warunki jest nie lada osiągnięciem.

5.jpg
Kenijczycy ścigający się na 3000 metrów
Wszystkie drogi prowadzą do Kenii

Dzień organizacji biegowego eventu był również naszym ostatnim w Iten, po którym czekało nas pakowanie i niemal 24-godzinna podróż do Polski. Jak zapamiętam te dwa tygodnie? Chyba jako… przygodę i doświadczenie, którego zarówno jako biegacz – amator oraz zarazem dziennikarz nie sposób przecenić.

6.jpg
Nasi obozowicze i najszybsi panowie w biegu na 3000 metrów

Pamiętacie znamienny monolog Robina Williamsa w filmie „Good Will Hunting”, w którym temperuje buńczucznego geniusza granego przez Matta Damona? Czyni to, mniej więcej, tymi oto słowy: możesz przeczytać tony książek o tym, jak wygląda Kaplica Sykstyńska, znać detale i szczegóły jej wykonania oraz wszystkie plotki o życiu Michała Anioła ale jednocześnie nie wiesz kompletnie nic, jeżeli nie byłeś tam i na własne oczy nie poczułeś niesamowitości i magii tego miejsca. Przy zachowaniu odpowiedniej proporcji – właśnie tak jest z Iten.

WIĘCEJ ZDJĘĆ PROSTO Z KENII ZNAJDZIECIE W PONIŻSZEJ GALERII:

jrelejewlrejewlrrj.jpg

***
Po powrocie z Kenii nie zwalniamy tempa, mamy dla Was kolejne propozycje wyjazdów!

Terminy i lokalizacja obozów:

Majówka na obozie bieganie.pl (Szczawnica Hotel Jan***) 1-4 lub 1-8 maj

Turnus I -ZACZNIJ BIEGAĆ (Crosna SPA*** w Krościenku nad Dunajcem) 4-11 lipiec
 
Turnus II – WEGE (Crosna SPA*** w Krościenku nad Dunajcem): 11- 18 lipiec
 
Turnus III (Hotel Kryształ **** w Szklarskiej Porębie): 18 – 25 lipiec
 
Turnus IV (Hotel Biathlon Sport&Resort *** w Jakuszycach): 25 lipca – 1 sierpień
 
Turnus V (Hotel Biathlon Sport&Resort *** w Jakuszycach): 1 sierpień – 8 sierpień
 
Turnus VI – (Szczawnica Hotel Jan***) 8 sierpień – 15 sierpień


Opieka trenerska

Na obozie nad uczestnikami czuwać będzie wykwalifikowana kadra trenerska*

Grzegorz Gajdus – były rekordzista Polski w maratonie, jeden z najlepszych maratończyków w historii polskich biegów. Dziś trener najlepszych maratończyków w Polsce (więcej o Grzegorzu dowiesz się z wywiadu: Grzegorz GAJDUS)

Krzysztof Janik – były zawodnik, absolwent krakowskiego AWF, trener zawodników wyczynowych i amatorskich (o Krzysztofie przeczytasz więcej w wywiadzie:RunningPerformance – nowa firma na rynku usług treningowych)

Dariusz Kruczkowski – Multimedalista mistrzostw Polski. Wicemistrz Świata Masters M35 i Mistrz Świata w Drużynie w biegach górskich. Znakomity trener i organizator imprez biegowych. 

Michał Jarosz
 –  Trener-misjonarz, były reprezentant Polski, medalista pucharu Świata. Prywatnie biegający weganin, który próbuje przekonać innych do przejścia na zieloną stronę mocy 🙂

Roman Magdziarczyk – jeden z najbardziej utytułowanych polskich chodziarzy. Dwukrotny olimpijczyk, Multimedalista mistrzostw Polski. Specjalista nie tylko w bieganiu, ale także triathlonie i kolarstwie. Świetny trener i organizator imprez biegowych

Edyta Jarosz –
 trenerka, medalistka mistrzostw Polski w biegach średnich i krótkich, specjalistka w dziedzinie stretchingu, rozciągania i wszelkiego rodzaju ćwiczeń, których jeszcze nie znacie.

*Ilość trenerów na turnusie oraz skład osobowy może ulec zmianie w zależności od ilości uczestników i możliwości udziału w danym okresie konkretnego szkoleniowca. Bez względu na skład osobowy zapewniamy szkolenia na najwyższym poziomie.

Koszty udziału w obozach:

Termin: 1 maja – 8 maja 2015 r.  ( zostało 8 miejsc wolnych)
Miejsce: Szczawnica, Hotel Jan***


800x600mAUTOcWHITE.jpg 800x600mAUTOcWHITE__1_.jpg 800x600mAUTOcWHITE__2_.jpg
800x600mAUTOcWHITE__5_.jpg 800x600mAUTOcWHITE__4_.jpg 800x600mAUTOcWHITE__3_.jpg


Koszt udziału w obozie

Uczestnik 1550 zł *
Osoba towarzysząca 1150 zł
 Dziecko od 10 do 13 lat 900 zł
Dziecko od 4 do 9 lat 800 zł
pies/kot 105zł płatne w kasie hotelu

* Rabat – 100 zł dla uczestników (cena uczestnika 1450 zł), którzy byli na naszych obozach co najmniej 2 razy 

- kwota nie obejmuje kosztów dojazdu na obóz,

- zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych,
– dopłata do pokoju 1-osobowego – 400 zł,
– dzieci do 4 lat bezpłatnie (przy dwóch osobach dorosłych w pokoju),

-wyżywienie: śniadanie w formie bufetu szwedzkiego, obiad, kolacja w formie serwowanej, (możliwość przygotowania posiłków wegetariańskich, wegańskich i bezglutenowych)
– turnus rozpoczyna się od kolacji w dniu przyjazdu i kończy śniadaniem w dniu wyjazdu,

oboz bukowina opiekanaddziecmi

– korzystanie z basenu, saun oraz groty solnej na terenie hotelu bezpłatnie
– koszt udziału w obozie bez noclegów i wyżywienia – 800 zł,
– opieka nad dziećmi podczas treningu od 3 roku życia.

formularz_zgloszeniowy.png
——————————————————————————————————–

Turnus I ZACZNIJ BIEGAĆ (Krościenko nad Dunajcem, Crosna Spa***) 

4-11 lipca
 

BezNazwy_Panorama2.jpg 02 03
04 05 06
Więcej zdjęć na stronie: http://crosna.pl/album.html

 

Uczestnik

1500 zł*

Osoba towarzysząca

1150 zł

Dziecko do 12 lat

800 zł

Dziecko do 5 lat(bez dodatkowego łóżka)

400 zł

Dziecko do 3 lat(bez dodatkowego łóżka i wyżywienia)

Bezpłatnie

* Rabat – 100 zł dla uczestników (cena uczestnika 1400 zł), którzy byli na naszych obozach co najmniej 2 razy

– obóz przeznaczony dla osób które niedawno zaczęły biegać lub chciałby zacząć biegać
– kwota nie obejmuje kosztów dojazdu na obóz,

– zakwaterowanie w pokojach dwu i trzyosobowych wyposażonych według standardu trzech gwiazdek, z pełnym węzłem sanitarnym, telewizją kablową, dostępem do internetu,

– basen oraz jacuzzi do dyspozycji uczestników bez ograniczeń,

– dopłata do pokoju 1-osobowego – 400 zł,

– wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja. Możliwość wyboru diety roślinnej lub mięsnej.

– turnus rozpoczyna się od obiadu w dniu przyjazdu i kończy śniadaniem w dniu zakończenia,wAYJl+oLskb8wAAAABJRU5ErkJggg==

– koszt udziału w obozie bez noclegów i wyżywienia – 800 zł,

– osoba towarzysząca nie bierze udziału w zajęciach,

– korzystanie z sauny minimum 2-3 razy w trakcie turnusu,

– podczas zajęć zapewniamy bezpłatną opiekę nad dziećmi(opieka nad dziećmi od 3 roku życia)

Informacje organizacyjne

Treningi będą odbywać się na trasach w Pieninach po stronie Polskiej i Słowackiej, w Beskidzie Sądeckim oraz w Gorcach.

Podczas obozu odbędą się wykłady na temat podstaw treningu biegowego i sprawnościowego, a także diety i suplementacji.

formularz_zgloszeniowy.png

———————————————————————————————————–


Turnus II WEGE* (Krościenko nad Dunajcem, Crosna Spa***)
11-18 lipca 2015

BezNazwy_Panorama2.jpg 02 03
04 05 06
Więcej zdjęć na stronie: http://crosna.pl/album.html

Uczestnik

1500 zł**

Osoba towarzysząca

1150 zł

Dziecko do 12 lat

800 zł

Dziecko do 5 lat(bez dodatkowego łóżka)

400 zł

Dziecko do 3 lat(bez dodatkowego łóżka i wyżywienia)

Bezpłatnie


* Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja według specjalnie przygotowanego pod uczestników jadłospisu,
 w oparciu o dietę roślinną oraz świeże soki po treningu głównym.

** Rabat – 100 zł dla uczestników (cena uczestnika 1400 zł), którzy byli na naszych obozach co najmniej 2 razy 

– kwota nie obejmuje kosztów dojazdu na obóz,

– zakwaterowanie w pokojach dwu i trzyosobowych wyposażonych według standardu trzech gwiazdek, z pełnym węzłem sanitarnym, telewizją kablową, dostępem do internetu,

– basen oraz jacuzzi do dyspozycji uczestników bez ograniczeń,

– dopłata do pokoju 1-osobowego – 400 zł,
– turnus rozpoczyna się od obiadu w dniu przyjazdu i kończy śniadaniem w dniu zakończenia,

wAYJl+oLskb8wAAAABJRU5ErkJggg==

– koszt udziału w obozie bez noclegów i wyżywienia – 800 zł,

– osoba towarzysząca nie bierze udziału w zajęciach,

– korzystanie z sauny minimum 2-3 razy w trakcie turnusu,

– podczas zajęć zapewniamy bezpłatną opiekę nad dziećmi(opieka nad dziećmi od 3 roku życia)

Informacje organizacyjne

Treningi będą odbywać się na trasach w Pieninach po stronie Polskiej i Słowackiej, w Beskidzie Sądeckim oraz w Gorcach.


Podczas obozu odbędą się wykłady na temat treningu biegowego dla osób na dietach roślinnych, a także diety i suplementacji w tymże temacie. 

formularz_zgloszeniowy.png

———————————————————————————————————–


Turnus III (Hotel 
Kryształ **** w Szklarskiej Porębie)
18-25 lipiec

5_copy_3.jpg 71.jpg 75.jpg
bud_3.jpg _MG_0027.jpg restauracja1hdr.jpg
Więcej zdjęć na stronie: http://www.hotelkrysztal.pl/galeria

Uczestnik

1550 zł*

Osoba towarzysząca

1250 zł

Dziecko do 12 lat

950 zł

Dziecko do 5 lat(bez dodatkowego łóżka)

400 zł

Dziecko do 3 lat(bez dodatkowego łóżka i wyżywienia)

Bezpłatnie

* Rabat – 100 zł dla uczestników (cena uczestnika 1450 zł), którzy byli na naszych obozach co najmniej 2 razy.

– kwota nie obejmuje kosztów dojazdu na obóz,

– zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych wyposażonych według standardu czterech gwiazdek, z pełnym węzłem sanitarnym, telewizją kablową, klimatyzacją, lodówką, dostępem do internetu

– opłaty dla dzieci obowiązują przy dwóch osobach dorosłych w pokoju

– dopłata do pokoju 1-osobowego – 550 zł

– wyżywienie: śniadanie w formie bufetu szwedzkiego, obiad, kolacja (możliwość przygotowania posiłków wegetariańskich, wegańskich, bezglutenowej)

– turnus rozpoczyna się od obiadu w dniu przyjazdu i kończy śniadaniem w dniu zakończenia,

– koszt udziału w obozie bez noclegów i wyżywienia – 800 zł,

– osoba towarzysząca nie bierze udziału w zajęciach,

– korzystanie ze strefy basenowej i sauny, zniżki na zabiegi w Spa

– podczas zajęć zapewniamy bezpłatną opiekę nad dziećmi (opieka dla dzieci od lat 3)

Informacje organizacyjne

Treningi biegowe będą odbywać się na trasach biegowych w Górach Izerskich, Karkonoszach i na stadionie.

Podczas obozu odbędą się wykłady na temat treningu biegowego, przygotowania do biegów na dystansach od 5 km do maratonu.

formularz_zgloszeniowy.png

———————————————————————————————————–

Turnus IV i V (Hotel Biathlon Sport&Resort ***)


25 lipiec – 1 sierpień

1 sierpień – 8 sierpień

timthumb__2_.jpg timthumb__5_.jpg timthumb__4_.jpg
timthumb__3_.jpg timthumb__1_.jpg timthumb.jpg
Więcej zdjęć na stronie: http://www.jakuszyce-biathlon.pl/pl/galeria

Uczestnik

1450 zł *

Osoba towarzysząca

1150 zł

Dziecko od 3 do 10 lat

700zł

Dziecko do 3 lat(bez dodatkowego łóżka i wyżywienia)

bezpłatnie

* Rabat – 100 zł dla uczestników (cena uczestnika 1350 zł), którzy byli na naszych obozach co najmniej 2 razy.

– kwota nie obejmuje kosztów dojazdu na obóz (możliwość odbioru uczestnika ze Szklarskiej Poręby)

– zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych,

– opłaty dla dzieci obowiązują przy dwóch osobach dorosłych w pokoju

– dopłata do pokoju 1-osobowego – 350 zł (tylko 3 pokoje jednoosobowe)

– wyżywienie: śniadanie w formie bufetu szwedzkiego, obiad, kolacja (możliwość przygotowania posiłków wegetariańskich, bezglutenowych)

– Korzystanie z sauny 2 razy w ciągu turnusu.
– turnus rozpoczyna się obiadem w dniu przyjazdu i kończy śniadaniem w dniu zakończenia,

– koszt udziału w obozie bez noclegów i wyżywienia 800 zł,

– osoba towarzysząca nie bierze udziału w zajęciach,

– podczas zajęć zapewniamy bezpłatną opiekę nad dziećmi (opieka dla dzieci od lat 3)

Informacje organizacyjne


Treningi biegowe będą odbywać się na trasach biegowych w Górach Izerskich, Karkonoszach i na stadionie.

Podczas obozu odbędą się wykłady na temat treningu biegowego, przygotowania do biegów na dystansach od 5 km do maratonu.

JAKUSZYCE TURNUS 25.07 – 1.08

formularz_zgloszeniowy.png

==========================================================

JAKUSZYCE TURNUS 1.08 – 8.08

formularz_zgloszeniowy.png

———————————————————————————————————–


Turnus VI (Hotel Jan *** w Szczawnicy)
8 sierpień – 15 sierpień

800x600mAUTOcWHITE.jpg 800x600mAUTOcWHITE__1_.jpg 800x600mAUTOcWHITE__2_.jpg
800x600mAUTOcWHITE__5_.jpg 800x600mAUTOcWHITE__4_.jpg 800x600mAUTOcWHITE__3_.jpg
Więcej zdjęć na stronie: http://www.hoteljan.net.pl/list/galeria1.html

Uczestnik

1500 zł*

Osoba towarzysząca

1150 zł

Dziecko 10-13 lat

850 zł

Dziecko 4- 9 lat

750zł

Dzieci do 4 lat

bezpłatnie

Pies/kot

105zł płatne w kasie hotelu

* Rabat – 100 zł dla uczestników (cena uczestnika 1400 zł), którzy byli na naszych obozach co najmniej 2 razy.

– kwota nie obejmuje kosztów dojazdu na obóz,

– zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych wyposażonych według standardu trzech gwiazdek, z pełnym węzłem sanitarnym, telewizją kablową, klimatyzacją, lodówką, dostępem do internetu

– dopłata do pokoju 1-osobowego – 400 zł

– wyżywienie: śniadanie w formie bufetu szwedzkiego, obiad, kolacja(możliwość przygotowania posiłków wegetariańskich, wegańskich, bezglutenowych)

– turnus rozpoczyna się od obiadu w dniu przyjazdu i kończy śniadaniem w dniu zakończenia,

– koszt udziału w obozie bez noclegów i wyżywienia – 800 zł,

– osoba towarzysząca nie bierze udziału w zajęciach,

– korzystanie ze strefy basenowej i saun, zniżki na zabiegi w Spa

– podczas zajęć zapewniamy bezpłatną opiekę nad dziećmi (opieka dla dzieci od lat 3)


Informacje organizacyjne

Treningi biegowe będą odbywać się na trasach biegowych w Górach Izerskich, Karkonoszach i na stadionie. W Krościenku i Szczawnicy treningi będą odbywać się w Pieninach po stronie Polskiej i Słowackiej, w Beskidzie Sądeckim oraz w Gorcach.

Podczas obozów w zależności od turnusu odbędą się wykłady na temat treningu biegowego, od przygotowania do biegów na dystansach od 5 km do maratonu, żywienia, suplementacji.

formularz_zgloszeniowy.png
———————————————————————————–

Orientacyjny plan dnia

8:00 – rozruch

8:30 – śniadanie

10:00 – wykład/odprawa

11:00 – trening główny

14:00 – obiad

16:30 – trening uzupełniający

18:30 – kolacja

19:30 – czas wolny/ rozmowy indywidualne z trenerami

 

Kontakt i zgłoszenia

Dodatkowe pytania prosimy kierować na adres:

obozbiegowy@bieganie.pl

lub

telefonicznie:

Szklarska Poręba i Jakuszyce 668 871 523 (Krzysiek)

Krościenko n/D i Szczawnica 600 279 735 (Michał)

Pierwszą zaliczkę w wysokości 800 zł należy wpłacić do 15 marca, a resztę należności do 30 maja 2015r. Po tym terminie prosimy o kontakt w celu sprawdzenia dostępności miejsc. Wpłat prosimy dokonywać na konto Fundacji Bieganie, (Fundacja Bieganie, ul. Zabłocińska 4/58, 01-697 Warszawa):


ING 26 1050 1012 1000 0090 3006 5271

Osoby, które zgłoszą się na obóz i nie wpłacą zaliczki, zostaną przesunięte na listę rezerwową. W takim wypadku nie gwarantujemy wolnego miejsca na obozie!

Ilość miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń!

UWAGA! W przypadku rezygnacji z udziału w obozie, w okresie krótszym niż 6 tygodni przed jego rozpoczęciem zaliczki nie będą zwracane. W przypadku rezygnacji w czasie krótszym niż 2 tygodnie przed rozpoczęciem turnusu wniesiona opłata za obóz nie będzie zwracana.

UWAGA! W przypadku zgłoszenia się niewystarczającej liczby uczestników Bieganie.pl zastrzega sobie prawo do rezygnacji z organizacji obozu. W takim przypadku wpłacona przez uczestnika zaliczka zostanie zwrócona w całości.

Możliwość komentowania została wyłączona.