17 grudnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Darth Vader lubi biegać? W USA zapraszają na biegi Star Wars


Czy wśród czytelników bieganie.pl znajdziemy fanów Gwiezdnych wojen? Jeżeli tak, to z pewnością zainteresuje was ciekawostka dotycząca biegów organizowanych w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Star Wars Half Marathon. Najbliższy taki bieg odbędzie się w styczniu w Kalifornii.
Kilka dni temu miała miejsce światowa premiera najnowszego filmu Gwiezdnych wojen – Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Polscy fani serii na premierowy pokaz filmu muszą poczekać do piątku, w tym czasie jednak mogą zainteresować się propozycją Disney’a, czyli biegami półmaratońskimi organizowanym pod nazwą Star Wars.

Pierwszy bieg z cyklu Star Wars Half Marathon odbył się w styczniu ubiegłego roku w Kalifornii i zgromadził na starcie ponad 12 tysięcy uczestników (a w sumie, uwzględniając uczestników biegów towarzyszących blisko 30 tys.), którzy na zapełnienie limitu miejsc potrzebowali zaledwie dwóch godzin! Styczniowy bieg, którego druga edycja odbędzie się w dniach od 14 do 17 stycznia rozgrywany jest „pod patronatem” Jasnej strony Mocy. 

Przyszłoroczną nowością w amerykańskim kalendarzu biegowym jest kolejny bieg Star Wars, tym razem jednak poświęcony samemu Darthowi Vaderowi i Ciemnej strony Mocy. Star Wars Half Marathon – The Dark Side odbędzie się w dniach 14-17 kwietnia 2016 roku na terenie Disney World na Florydzie.

Czym charakteryzują się biegi Star Wars? Oczywiście podstawą są przebrania. Na trasie nie brakuje osób przebranych w charakterystyczne postacie z filmu. Nie brakuje ich też wśród samych uczestników. Poza tym na trasie biegu można usłyszeć charakterystyczną muzykę z filmu, a na mecie otrzymać ładny, kolorowy medal.

Więcej informacji o biegach: http://www.rundisney.com/star-wars-wdw-half-marathon/

Możliwość komentowania została wyłączona.