16 września 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Chcesz wystartować w Biegu Rzeźnika? Musisz mieć szczęście w losowaniu


Popularność imprez biegowych na całym świecie sprawia, że ukończenie wyścigu nie sprawia już takiej trudności jak… zapisanie się do niego. Z problemem stykamy się nie tylko przy okazji największych imprez zagranicznych, ale również podczas biegów w Polsce. Na pewne rozwiązanie tej kwestii wpadli organizatorzy Biegu Rzeźnika, którzy przeprowadzą losowanie wśród wstępnie zapisanych uczestników.

Okazuje się, że liczba chętnych do startu w danym biegu nierzadko przekracza liczbę miejsc przygotowanych przez organizatora. Ta sytuacja sprawia, że aby móc wystartować w danej imprezie nie należy tylko szybko biegać, ale również szybko klikać na komputerze.

Aby wyeliminować zapisowy wyścig, a także by uniknąć problemów z przeciążeniami serwerów organizatorzy coraz częściej uciekają się do losowania miejsc. Na takie rozwiązanie zdecydowali się organizatorzy przyszłorocznego Biegu Rzeźnika.

– Z przyjemnością informujemy że został właśnie opublikowany Regulamin XII Biegu Rzeźnika – czytamy na stronie internetowej imprezy. – Są pewne zmiany, z których najważniejsza dotyczy sposobu zapisywania się na Bieg. Chcąc uniknąć przeciążeń serwera, wprowadziliśmy losowanie na wszystkie miejsca (oprócz puli zarezerwowanej dla zasłużonych Rzeźników, puli organizatorskiej oraz puli dla sponsorów). W procedurze losowania zostały wprowadzone preferencje dla osób startujących w niektórych biegach organizowanych przez OTK Rzeźnik. 

O jakich preferencjach mowa? Każda drużyna otrzyma 2 losy – po jednym dla każdego zawodnika. Dodatkowo jednak drużynom przyznawane będą kolejne losy za ukończenie pewnych biegów, zgodnie z listą wypełnianą w trakcie zgłoszenia (Bieg Rzeźnika (dowolna edycja), III Rzeźniczek (2014), II ultra Maraton Bieszczadzki (2014) i IV Bieg Polesie (2014)). Dany ukończony bieg może dawać jeden lub więcej losów, co może zwiększać szanse w losowaniu. 

Szczegółowy opis zasad zapisów oraz procedury losowania znajdziecie tutaj.

XII Bieg Rzeźnika odbędzie się 5 czerwca 2015 roku. Przypomnijmy, że popularny Rzeźnik to blisko 80-kilometrowy bieg drużynowy (zespoły startują w parach) rozgrywany na trasie bieszczadzkiego czerwonego szlaku z Komańczy przez Cisną, góry Jasło i Fereczata, Smerek oraz połoniny do Ustrzyków Górnych. 

Możliwość komentowania została wyłączona.