NB 1080v12
 
20 maja 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Charytatywny „Wyścig Szczurów’ już za tydzień


–    „Białe kołnierzyki” biegną w szczytnym celu –

Już po raz trzeci Fundacja „Maraton Warszawski” oraz Fundacja Sue Ryder zapraszają na „Wyścig Szczurów”. W sobotę, 28 maja na Polu Mokotowskim dystans 3,5 km w szczytnym celu przebiegną firmowe reprezentacje. Cały dochód z zawodów przeznaczony zostanie na program integracyjny Pierwszy Krok.

Wyscig„Wyścig Szczurów”, który odbędzie się 28 maja na Polu Mokotowskim, to charytatywna inicjatywa skierowana głównie do przedstawicieli firm.

O godzinie 13.00 czteroosobowe drużyny wystartują by zmierzyć się z dystansem 3,5 km. Zawodników obowiązuje dość nietypowy, jak na bieg, „dress code”. Na starcie należy stawić się w strojach służbowych: marynarkach, kostiumach, białych koszulach i krawatach. Obowiązkowym atrybutem będzie także aktówka. Biurowy ubiór nie obejmuje jedynie butów. Tu organizator zaleca zmianę eleganckich pantofli i szpilek na wygodne sportowe obuwie.

Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na program Fundacji Sue Ryder oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji – Pierwszy Krok. Inicjatywa ta ma na celu pomoc młodym ludziom, którzy w wyniku wypadków stali się niepełnosprawni. Uzyskane wsparcie ma służyć zwiększeniu ich samodzielności i aktywności, czyli postawieniu symbolicznego pierwszego kroku w kierunku normalnego życia.

Rejestracja internetowa trwa do 27 maja na stronie internetowej biegu.

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl