dominika stelmach
8 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Sport

Brąz Dominiki Stelmach podczas ME na 50km. Panowie tuż za podium

Hiszpańska miejscowość Sotillo de la Adrada gościła Mistrzostwa w Europy w biegu na 50 kilometrów. Bardzo dobrze wypadli nasi reprezentanci z Dominiką Stelmach na czele, która w rywalizacji indywidualnej kobiet wywalczyła brązowy medal.

Jak powiedziała na gorąco po biegu Dominika: „Bieg przebiegał wolno, trasa była trudna, dlatego się nie spieszyłam. Było dość ciepło i trochę krótko jak dla mnie, ale jestem zadowolona, bo pokonałam najszybciej ostatnie 2 kilometry, więc były siły na końcówkę. Musiałam się hamować od początku, to był taktyczny bieg i kto poszedł za szybko zarówno u pań jak i panów to umierał na końcu„.

Ostatecznie Dominika Stelmach finiszowała na 3 miejscu z czasem 3:21.50 (średnia 4.02 / kilometr). Po 25 kilometrach Dominika miała czas 1:41.09, zajmując 7 miejsce, więc widać, że rozsądna taktyka i utrzymanie tempa biegu poskutkowało medalem europejskiego czempionatu.

5Rebecca Bunting (GBR)3:26.04

Bieg panów rozegrany został pod dyktando gospodarzy i zawodników z Wielkiej Brytanii. Ci pierwsi zdobyli dwa pierwsze miejsca, a Ci drudzy 6 miejsc w pierwszej dziesiątce biegu. Nasi reprezentanci zaczęli ambitnie, jednak wraz z dystansem zaczęli tracić do czołówki biegu. Ostatecznie wszyscy ukończyli rywalizację w drugiej dziesiątce, wpadając na metę w przeciągu minuty, każdy kończąc mocnym positive splitem.