21 lutego 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bolt, Bekele, Radcliffe, Gebrselassie wystartują w jednym biegu. Wirtualnym.


 runfor_haiti_540.jpg

Mówiło się wiele o możliwym wyścigu Usaina Bolta i Kennenisy Bekele na dystansie 600m. Na razie musimy jeszcze poczekać ale postanowili oni wziąć udział we wspólnym biegu – wirtualnym biegu dla Haiti.

"Jestem zaszczycony biorąc udział w wirtualnym biegu NYRR dla Haiti i będę namawiał każdego do zapisania się i biegu dla tej wartościowej inicjatywy" – powiedział Bolt w oświadczeniu.

"Bieg dla Haiti to wielka szansa dla nas wszystkich aby wspólnie, bez względu na dystans na którym biegamy razem pomóc w czasie kiedy jest wielka potrzeba. Moje serce jest z Haiti" – powiedział Bekele w oświadczeniu

Wszystkie pieniądze z wpisowego o wysokości $30 pójdą na pomoc dla Haiti. W biegu udział może wziąć każdy, należy zarejestrować się na stronie internetowej, wpłacić wpisowe i w dniach 19-24 lutego zarejestrować swój bieg. Bieg można zarejestrować manualnie lub zaimportować z kilku obsługiwanych urządzeń (Polar, Garmin, Nike+).

runfor_register.jpg

Udział w biegu poza Boltem i Bekele zapowiedzieli: Paula Radcliffe, Haile Gebrselassie,  Ryan Hall, Dathan Ritzenhein oraz gwiazdy maratonu sprzed lat, jak choćby Grete Waitz czy Bill Rodgers. To jedyna szansa aby wystartować w jednym biegu ze wszystkimi gwiazdami biegania.

Jeśli przebywacie akurat w Nowym Yorku – macie szanse wziąć udział w więcej niż wirtualnym biegu – 4 mile po Central Parku. Do biegu zarejestrowało się już ponad 9000 biegaczy którzy wystartują w sobotę (20 lutego) o 9:00 czasu lokalnego czyli o 16:00 czasu Polskiego. Można będzie oglądać relację LIVE z tego biegu, wydarzenia już od godziny 15:00 naszego czasu, transmisja powinna być widoczna TUTAJ.

DYSKUSJA NA FORUM

Możliwość komentowania została wyłączona.