24 września 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Biegnij Warszawo – Wszystko o !


biegnij_partnerzy.gif

17 września w warszawskich Łazienkach, na terenie restauracji Belvedere odbyła się prezentacja wszystkich najważniejszych spraw związanych z biegnijwarszawo.

biegnij_belvedere.jpg
W Belvedere stawili się między innymi (od lewej) Wiesław Wilczyński (dyr. Biura Sportu w Warszawskim Ratuszu) reprezentujący Miasto Warszawa, partnera strategicznego imprezy, Irena Szewińska, była Prezes PZLA, Robert Korzeniowski, reprezentujący TVP (w TVP2 ma być transmisja LIVE), Bogusław Mamiński, główny organizator, Dyr. Sporting Międzyzdroje.

TRASA: Bogusław Mamiński, główny organizator przedstawił i omówił trasę biegu. Mimo podbiegu trasa ma potencjał i jest możliwość uzyskania na niej dobrego wyniku – szerokie ulice, dobry asfalt, łagodne zakręty, w końcu zbieg. Jedyny problem w walce o dobry czas to liczba startujących – jeśli chciałbyś biegaczu powalczyć o życiówkę powinieneś stać z przodu, tylko wtedy masz jakieś szanse.

biegnij_trasa.jpg


KOSZULKI
: Wg nas (bieganie.pl) są zdecydowanie najlepsze spośród wszystkich edycji jakie organizował lub którym patronował Nike. Cały czas jest to Polyester ale zmienił sie splot materiału. W latach 2006-2007 koszulki były wprawdzie ładne ale materiał był dosyć ciężki, mocno chłonął wilgoć i nie odparowywał tak dobrze jak powinny to robić dobre biegowe koszulki (nazywał się FIT-Dry). W roku 2008 materiał był już ze znacznie rzadszego splotu, mniej zatrzymujący i lepiej przepuszczający wilgoć ale miał wielką naklejkę z numerem startowym na piersi co skutecznie zmniejszało jego właściwości oddychające (nazywał się….. FIT-Dry 🙂 ). W tym roku – splot jest chyba jeszcze rzadszy, koszulka jeszcze lżejsza ale tym razem nie ma się do czego przyczepić, materiał nazywa sie ….. nadal FIT-Dry. 🙂

biegnij_koszulka.jpg

CHIP – umocowany będzie na numerze startowym. Są to podobno drogie chipy, bazujące na technologii GPS, dlatego organizatorzy dołożą wszelkich starań aby wszyscy po biegu oddali CHIPY. Za metą, wzdłuż trasy będzie stał szpaler koszy na wrzucanie CHIPÓW, wyjście ze strefy mety będzie monitorowane przez bramki elektroniczne, także każda osoba która nie wrzuci chipa do kosza zostanie i tak zauważona.

biegnij_numer.jpg

MEDAL – wygląda trochę jak odznaka policyjna ale jest na pewno oryginalny i będzie stanowił cenne trofeum w domowych zbiorach.

biegnij_medal.jpg

Po prezentacji, główni organizatorzy udali się na inauguracyjna przebieżkę po Łazienkach, chcąc wypróbować koszulki w biegu oraz sprawdzić, czy zakaz biegania w łazienkach został rzeczywiście zniesiony. Mimo, że biegli w grupie nikt ich nie przegonił.

biegnijwarszawo_biegacze.jpg
Od lewej: Bogusław Mamiński (Sporting Międzyzdroje), Pan ze Sportingu Międzyzdroje, Robert Korzeniowski (TVP), Piotr Bieliński (ACTION – Sponsor Główny), Maciej Kurzajewski (TVP), Jacek Wszoła (Gymnasion), Krzysztof Odliwański (Nike)

Poniżej – informacje oficjalne:

Impreza Biegnij Warszawo odbędzie się 4 października 2009r. Start Biegu usytuowany będzie na ulicy Czerniakowskiej przy Alejce Kusocińskiego. Start odbędzie się o godzinie 11:20.

Bieg rozegrany zostanie na dystansie 10 km. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF. Trasa będzie miała oznaczony każdy kilometr.

Limit
czasu na pokonanie trasy wynosi 2 godziny. Limit ten pozwoli nawet
osobom nieprzygotowanym fizycznie oraz niepełnosprawnym na pokonanie
całego dystansu. Czas biegu (od przekroczenia linii startu do linii
mety, tzw. czas netto) zarejestruje specjalny chip.

Opłata wynosi 50 zł.


Każdy Uczestnik otrzyma:

 

 1. Przy Rejestracji:
  • koszulkę Nike w technologii Dri-FIT
  • kupony zniżkowe NIKE – 15% taniej na buty i odzież (do zrealizowania w następujących sklepach);
  • broszurę informacyjną opisującą Bieg ze wszystkimi informacjami ważnymi dla Uczestników;
  • pożywny wafelek.
 2. W dniach 2-3 października:
  • Numer Startowy z chipem oraz komplet agrafek,
  • worek na odzież.
 3. Na mecie:
  • medal okolicznościowy,
  • pożywny wafelek,
  • napoje.

Po zakończonym biegu będzie można pobrać ze strony www.biegnijwarszwo.pl certyfikat ukończenia biegu oraz zdjęcia z biegu.

Możliwość komentowania została wyłączona.