4 października 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Biegnij Warszawo i Maszeruję Kibicuję zgromadziły 15 tys uczestników


bwawo 1

W Biegnij Warszawo, połączonym ze światowym dniem Marszu wzięło w niej udział ponad 15 tys. osób. To największa tego typu impreza w Europie Środkowo- Wschodniej. Biegacze wystartowali o godz. 12.00 z ul. Czerniakowskiej na wysokości ul. Bartyckiej. Trasa poprowadziła dalej ulicami Gagarina, Belwederską, Al. Ujazdowskimi, ulicą Piękna, Marszałkowską, Królewską, Krakowskim Przedmieściem i dalej Nowym Światem na Pl. Trzech Krzyży. Uczestnicy imprezy pobiegli Al. Ujazdowskimi, ulicą Piękną, Wiejską, Górnośląską i Myśliwiecką aż do mety przy Łazienkowskiej.

bwawo 5401

Przez Warszawę przebiegło blisko 10 tysięcy biegaczy w identycznych zielonych koszulkach. Na przeciw wyszli im uczestnicy akcji “Maszeruję Kibicuję” z chodziarzami Robertem Korzeniowskim i Grzegorzem Sudołem na czele. W marszu wzięło udział ponad 5 tysięcy uczestników a pakiety startowe skończyły się już kilka dni przed marszem. Biegnącym towarzyszyła wspaniała pogoda, wiec na starcie stawiła się większość zgłoszonych do biegu.
W imprezie wzięli udział sportowcy m.in. były Legionista Cezary Kucharski, olimpijczyk Jacek Wszoła oraz zapaśnik Andrzej Supron, Krzysztof Kosedowski, a także wiele sław showbiznesu oraz politycy jak Wojciech Olejniczak. Znana wcześniej jako Run Warsaw impreza jest organizowana od 2005 roku i cieszy się ogromną sympatią wśród biegających Polaków.

bwawo 5402
Bane, Giżyński, Parszczyński

bwawo lewandowska
Z nr 395 Iwona Lewandowska

Najlepszy na trasie 10 kilometrów atestowanych przez PZLA i IAAF okazał się zwycięzca Maratonu Warszawskiego sprzed tygodnia Tola Bane z czasem 28:46s. Pochodzący z Etiopii zawodnik pobił zeszłoroczny rekord trasy.  Wśród kobiet najlepsza była Iwona Lewandowska pokonując trasę w czasie 35,14s.

Mężczyźni:

   1. Tola Bane – 28:46,
   2. Łukasz Parszczyński – 29:38,
   3. Mariusz Giżyński – 29:59.

Kobiety:

   1. Iwona Lewandowska – 35:14,
   2. Patrycja Włodarczyk – 35:46,
   3. Maria Cześnik – 35:52.

Galeria z biegu:

bwawo galeria

FORUM DYSKUSYJNE

STRONA ORGANIZATORA

bwarszawo partnerzy

Możliwość komentowania została wyłączona.