11 września 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Biegnij i pomagaj na Biegu Erasmusa+


Sztafetowy III Bieg Erasmusa+, który odbędzie się już 28 września w Warszawie, jest sportowym wydarzeniem charytatywnym. Cała kwota z pakietów startowych zostanie przekazana na wsparcie podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Biegnij z nami i… pomagaj!

Nasi uczniowie są bardzo aktywni pomimo swoich ograniczeń – mówi Weronika Kolczyńska z Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. – Praktycznie cały skład kadry narodowej na Mistrzostwa Świata w goalballa to nasi podopieczni!

Wspomniana dyscyplina – goalball – to gra drużynowa dla osób niewidomych i słabowidzących, w której rywalizują ze sobą dwie trzyosobowe drużyny. Celem jest wtoczenie piłki do bramki przeciwnika.

Weronika Kolczyńska przypomina także o najnowszym sukcesie uczennicy szkoły w Laskach – Julii. 13-latka, przy wsparciu zawodnika-wolontariusza, po raz pierwszy wystartowała w Gdyni w triathlonie na dystansie sprinterskim – i w dobrej formie ukończyła zawody!

Całą kwotę z opłat startowych Biegu Erasmusa+ organizatorzy przekażą na zakup sprzętu treningowego dla podopiecznych Towarzystwa w Laskach, m.in. roweru typu tandem i „wioślarza”. W ten sposób młodzi ludzi otrzymają wsparcie w rozwijaniu swojej sprawności i realizacji sportowych marzeń!Karpinski_Sztafeta_Erasmus__89_.JPGIII Bieg Erasmusa+ odzwierciedla założenia programu Erasmus+: bardzo ważna jest dla nas integracja, wsparcie i włączanie, także poprzez aktywność ruchową i sport. Beneficjentem poprzednich dwóch edycji była Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty i projekt WalkCamp, skierowany do osób po amputacjach – mówi Łukasz Smogorowski, koordynator imprezy.

Opłata startowa za 4-osobową drużynę wynosi 180 zł, czyli tylko 45 zł od osoby. W pakiecie biegacze znajdą zestaw wysokiej jakości odzieży technicznej – koszulkę, rękawki, opaskę i worek sportowy. Wyprodukowała je polska firma ATTIQ, która w 2018 r. ubierała m.in. reprezentację Polski na Mistrzostwa Świata Skyrunning.

Zapisy na bieg trwają, czekamy na Twoją drużynę!

Oficjalna strona biegu: erasmusplus.org.pl/biegpakiet_zestaw_2.JPG 

Możliwość komentowania została wyłączona.