biegam
13 kwietnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Sport

„Biegam z czystą przyjemnością” już po raz trzeci. Wielki finał akcji już 15 kwietnia


15 kwietnia 2023 roku, na 9 trasach stacjonarnych w całej Polsce, odbędzie się wielki finał 3. edycji „Biegam z czystą przyjemnością”. Na Stadionie Śląskim organizatorzy biegu uroczyście wręczą czek dla młodych i zdolnych sportowców Funduszu Stypendialnego „Skok w marzenia” Fundacji Moniki Pyrek. Głównym celem akcji organizowanej przez Polską Agencję Antydopingową jest promocja czystego sportu, bez dopingu.

„Biegam z czystą przyjemnością” ma na celu angażować do mądrej, odpowiedzialnej aktywności fizycznej. Polska Agencja Antydopingowa, organizator akcji, zwraca uwagę, że sięganie po środki zabronione w sporcie, a także po niesprawdzone suplementy diety może wpływać negatywnie na zdrowie sportowców. Inicjatywa kierowana jest do Polaków amatorsko uprawiających sport.

Każda edycja biegu ma swój unikatowy cel charytatywny. W tegorocznej edycji, organizatorzy postawili na wsparcie młodych i zdolnych sportowców, w ramach Funduszu Stypendialnego „Skok w marzenia”. To Fundusz, za który odpowiada Fundacja Moniki Pyrek. Wszystkie środki ze sprzedaży pakietów startowych, a także z dobrowolnych darowizn zasilą konto Funduszu, którego stypendystkami w przeszłości były m.in. Pia Skrzyszowska, Aleksandra Mirosław czy Adrianna Sułek.  Dzięki współpracy Polskiej Agencji Antydopingowej z firmą Rough Radical, każdy stypendysta „Skoku w marzenia” otrzyma także spersonalizowany zestaw ubrań sportowych.

medal

W tym roku biegacze spotykają się na starcie biegów w Warszawie, Chorzowie, Kielcach, Gorzowie Wielkopolskim, Inowrocławiu, Ostrołęce, Lidzbarku Warmińskim, Starogardzie Gdańskim i Gubinie. Uczestnicy mają do pokonania dystans 9 999, który można przebiec, przejść, przemaszerować. Osoby z niepełnosprawnością mogą przejechać trasę na wózku inwalidzkim. Nie ma limitów czasu. Możliwy jest także udział w wersji wirtualnej, z aplikacją. Każdy z 999 uczestnik otrzymuje medal i pakiet startowy. Z roku na rok, bieg cieszy się coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczy zamknięcie zapisów, na  tegoroczną edycję, już na miesiąc przed biegiem.

Od lat inicjatywę wspierają wybitni polscy sportowcy, m.in. Oktawia Nowacka, Beata Mikołajczyk – Rosolska, Oskar Kwiatkowski, Marcin Lewandowski, Angelika Cichocka, Zuzanna Czapska, Robert Wilkowiecki, Agnieszka Kobus – Zawojska, Luiza Złotkowska, Maciej Zawojski, Arkadiusz Malarz, Wojciech Makowski, Ewa Pajor, Monika Pyrek czy Kinga Achruk. Na listach startowych 3. edycji biegu zobaczyć można piłkarza Łukasza Gikiewicza. Do czystego sportu, bez dopingu, zachęcają w tym roku także były lekkoatleta Robert Maćkowiak i były koszykarz Cezary Trybański. Po raz pierwszy do inicjatywy w roli ambasadorki dołączyła również tenisistka Urszula Radwańska.

Możliwość komentowania została wyłączona.