7 marca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bieg Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie – czwarty film promocyjny


Prezentujemy czwarty, ostatni filmik promocyjny Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie, który odbędzie się już w sobotę, 9 marca.

* * *

Paulina Sykut, Sidney Polak, Waldemar Błaszczyk i Anna Maria Jopek – to pierwsze polskie gwiazdy, które potwierdziły swój udział w trzeciej edycji Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie. Prestiżowa impreza odbędzie się 9 marca, a jej celem jest m. in. wsparcie Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to jeden z najważniejszych biegów po schodach na świecie. Od zeszłego roku impreza posiada rangę Masters Race w cyklu Towerrunning World Cup i co rok gości europejską czołówkę biegaczy po schodach, którzy walczą o cenne punkty do rankingu Pucharu Świata.

Rywalizacja sportowa to jednak nie jedyny cel zawodów. Równie ważny, jeśli nawet nie ważniejszy, jest wymiar charytatywny biegu. Cały przychód z opłat startowych uczestników imprezy przekazywany jest na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, które otacza opieką dzieci osierocone i opuszczone. W tym roku zebrano już na ten cel prawie 15 500 złotych.

To jednak nie koniec wysiłków na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia. W tym roku po raz pierwszy do akcji włączą się także polskie gwiazdy. Swój udział w biegu potwierdzili już: Paulina Sykut, Sidney Polak, Waldemar Błaszczyk i Anna Maria Jopek. Organizatorzy przekonują jednak, że to jeszcze nie koniec listy znanych nazwisk, które zobaczymy 9 marca na starcie zawodów.

W jaki sposób polscy celebryci wesprą całe przedsięwzięcie?
Na konto Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce przekażemy złotówkę za każdy schodek pokonany przez nasze gwiazdy. Na szczyt prowadzi ponad 830 schodów, a my liczymy, że w biegu wystartuje 10 znanych osób. Daje to szansę na dodatkowe prawie 8,5 tysiąca złotych dla dzieciaków – wyjaśnia Dariusz Pawelec, dyrektor biegu.

Tymczasem prezentujemy kolejny, trzeci już film promocyjny imprezy, w którym gościem specjalnym i ekspertem był Piotr Łobodziński – mistrz Polski, brązowy medalista Mistrzostw Europy oraz drugi zawodnik Pucharu Świata w biegach po schodach w 2012 roku.

* * *


Pojawił się kolejny film promocyjny 
Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie. Łącznie organizatorzy przygotowali cztery filmy. Pierwsze dwa możecie zobaczyć poniżej. Zapraszamy.

* * *

Prezentujemy pierwszy z serii czterech filmików promocyjnych trzeciej edycji Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie. Seria filmików została nakręcona po to, aby ułatwić zawodnikom przygotowanie do startu w biegu oraz przekazać szerszemu gronu odbiorców podstawowe informacje dotyczące treningu oraz taktyki i techniki biegania po schodach.

Gościem specjalnym i ekspertem podczas nagrań był Piotr Łobodziński – mistrz Polski, brązowy medalista Mistrzostw Europy oraz drugi zawodnik Pucharu Świata w biegach po schodach w 2012 roku.
Bieganie po schodach stale zyskuje na popularności na całym świecie. Najwięcej tego typu zawodów odbywa się w USA, ale coraz większe eventy organizowane są także w Europie, Azji, Australii i Ameryce Południowej. W zeszłym roku w zawodach po schodach wzięło udział ponad 100 tysięcy osób.
Bieg Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie należy do prestiżowego grona wyścigów rangi Masters Race – najważniejszych zawodów na świecie. Wśród nich znajdują się także m.in. wyścigi na słynny Empire State Building w Nowym Jorku, wieżowiec Taipei 101 na Tajwanie czy drapacz chmur Willis Tower (dawniej Sears Tower) w Chicago. W tegorocznych zmaganiach w biurowcu Rondo 1 udział weźmie ścisła czołówka najlepszych zawodników w Europie.

Więcej informacji można znaleźć m.in. na www.biegnaszczyt.pl oraz www.facebook.com/BiegNaSzczytRondo1. Relacja z zeszłorocznych zawodów dostępna jest natomiast tutaj: www.youtube.com/watch?v=n5ry47eGxwM.

Możliwość komentowania została wyłączona.