17 września 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bieg na Piątkę – pierwszy krok do Maratonu Warszawskiego


Ostatni weekend września w stolicy to nie tylko królewski dystans. Chcesz sprawdzić się w krótszej i dynamicznej formule? 29 września pobiegnij razem z nami w Biegu na Piątkę!

Końcówka września już od wielu lat kojarzy się z kultowym Maratonem Warszawskim. Nie inaczej jest i w tym roku – przed nami już 41. edycja najstarszego biegu na królewskim dystansie w stolicy, a wraz z nim kolejne zmagania w biegach towarzyszących. Specjaliści od krótkich dystansów mogą wciąż zgłosić swój udział w Biegu na Piątkę. Dla innych uczestników krótka formuła może stanowić przyjazne wprowadzenie w świat imprez biegowych i… poskutkować udziałem w kolejnej edycji Maratonu Warszawskiego.

Bieg na Piątkę jest jednym z wydarzeń towarzyszących 41. PZU Maratonowi Warszawskiemu i pozwala na stopniowe zapoznanie się z niezwykłą atmosferą panującą podczas maratońskiego weekendu. Tysiące kibiców zebranych wzdłuż trasy maratonu będzie zagrzewać do jeszcze większego wysiłku także tych, którzy zdecydują się na krótszy bieg. Dzięki umiejscowieniu startu razem z biegiem maratońskim uczestnicy Biegu na Piątkę będą mogli na własnej skórze poczuć niesamowite emocje – od startu z ul. Konwiktorskiej do finiszu przy Multimedialnym Parku Fontann. 750x200_newspiatka.jpg– Od zawsze kusiło mnie spróbowanie sił w takiej imprezie jak Maraton Warszawski. Moja przygoda z biegami długodystansowymi zaczęła się w 2017 roku właśnie od Biegu na Piątkę i jak to mówią: złapałem bakcyla. W 2018 roku biegłem już w sztafecie maratońskiej, a w tym roku zadebiutuję na dystansie 42.195 kilometra. Co tu dużo mówić: warto, poznać wyjątkową atmosferę wielkiego biegu i poczuć energię kibiców, którzy swoim dopingiem niosą biegaczy, do tego, by biegli szybciej i osiągali jak najlepsze rezultaty. Wszystkie te krzyki i wiwaty jeszcze bardziej nakręcają na ostatnich metrach i już zawsze będą kojarzyć mi się ze sportową adrenaliną! – tak o swoim wejściu w świat dużych imprez biegowych mówił Marek, tegoroczny maratończyk.

Szybka trasa biegu zawierająca dwie długie proste: wzdłuż ul. Mickiewicza, gdzie blisko kilometrowy zbieg pozwala złapać oddech i nabrać sił przed kończącym odcinkiem na Wisłostradzie – sprzyja ustanawianiu życiówek na pięciokilometrowym dystansie. Dla osób celujących w konkretny czas przygotowano pomoc profesjonalnych pacemakerów. Ponad tuzin biegaczy, będzie nadawać tempo biegu tak, by uczestnicy biegnący razem z nimi mogli osiągnąć konkretne rezultaty od 18 do 30 minut.newspiatka2_1.jpg Bieg na Piątkę to nie tylko okazja dla początkujących biegaczy na zaprzyjaźnienie się ze światem biegów dystansowych, ale też niepowtarzalna okazja na podejrzenie technik profesjonalistów. Dystans 5 kilometrów cieszy się niezwykłą popularnością w naszym kraju. Przyjemna trasa, z długimi prostymi pomaga w uzyskiwaniu dobrych rezultatów, sprzyja biegaczom ścigającym się i chcącym poprawić swoją życiówkę na sam koniec sezonu.

Dla uczestników, którzy poszukują spokojnego biegu przy niezapomnianym dopingu kibiców mamy dobrą wiadomość – limit czasu, który wynosi 45 minut, spokojnie pozwala na pokonanie trasy nawet szybkim marszem, co pozwala cieszyć się tak trasą, jak i interakcją z kibicami na trasie.

Więcej informacji o samym biegu, jego zasadach i zapisach na stronie internetowej imprezy.newspiatka3.jpg

Możliwość komentowania została wyłączona.