14 kwietnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bardzo dobre wyniki w Łodzi, Jarzyńska blisko rekordu Polski!

Bardzo dobre wyniki, zarówno w biegu mężczyzn, jak i kobiet padły podczas tegorocznego maratonu w Łodzi. Swoich kibiców nie zawiodła Karolina Jarzyńska, która zwyciężyła w biegu kobiet i uzyskała świetny czas 2:26:44 – czwarty na polskich listach all-time.

Organizatorzy dziewiątej edycji maratonu w Łodzi postarali się o bardzo dobrą, jak na polskie warunki obsadę. Aż pięciu zawodników, którzy w niedzielę stanęli na starcie Łódź Maraton Dbam o Zdrowie legitymowało się rekordami życiowymi poniżej 2 godzin i 10 minut. Uzyskanie takiego wyniku było więc głównym celem zgromadzonej czołówki. Niestety ostatecznie do uzyskania czasu poniżej 2:10 zabrakło… dwóch sekund.

1177 623121319

Zwycięzcą okazał się Etiopczyk Belachew Ameta, który uzyskał czas 2:10:01. Drugi był Stephen Kibiwot z Kenii (2:10:03), a trzeci – kolejny z Etiopczyków – Teferi Wodajo (2:11:22).

Tuż za podium uplasował się pierwszy z Polaków – Yared Shegumo. Pochodzący z Etiopii biegacz rezultatem 2:12:13 dość zdecydowanie poprawił własny rekord życiowy. Drugi z Polaków, Michał Kaczmarek, był dziewiąty (2:16:27).

Najlepiej z grona naszych biegaczy spisała się jednak Karolina Jarzyńska. Rekordzistka Polski w biegu na 10 km i w półmaratonie od początku była poza konkurencją swoich rywalek. Sukcesywnie powiększała swoją przewagę i ostatecznie zwyciężyła z wynikiem 2:26:44. Rezultat Jarzyńskiej jest jej nowym rekordem życiowym (poprzedni 2:27:16 ustanowiła dwa lata temu w Jokohamie) i zarazem czwartym wynikiem w historii polskiego maratonu.

438 400942730

Kolejne miejsca zajmowały zawodniczki zagraniczne: Volha Mazurenok (2 miejsce – 2:33:31) z Białorusi i  Hayimanot Shewe z Etiopii (3 – 2:35:49).