27 listopada 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Arkadiusz Gardzielewski z nową życiówką w maratonie

gardzielewski_200.jpgW końcówce sezonu szosowego świetnie prezentuje się Arkadiusz Gardzielewski. Właśnie ukończył Maraton w Walencji (w Hiszpanii) na 10 miejscu z nową życiówką 2:13:07.

To wynik lepszy od dotychczasowej życiówki (2:15:45) o blisko 2min40sek. Arek większą część trasy pokonał samotnie, przesuwając się z miejsca 13 na 10.

10 ARKADIUSZ, GARDZIELEWSKI POL 02:13:07

Dzięki temu wynikowi Arek awansował w naszym rankingu na trzecie miejsce w kategorii szosowców za rok 2011. Co ciekawe, wszystkie trzy najlepsze jego wyniki pochodzą z listopada.

ranking szosowcylistopad 2011

valencia gardzielewski
Start maratonu w Walencji

Maraton w Walencji ukończyło 5781 zawodników, 5415 biegaczy i tylko 366 biegaczek co stanowi tylko 6,33 %. Patrząc na ten wynik nasze Panie wypadają całkiem nieźle, w ostatnim Maratonie Warszawskim bieg ukończyło 9,78% kobiet. Jest jednak kogo gonić, bo w ostatnim maratonie w Berlinie panie stanowiły 22% a w Nowym Jorku 36% (pomijając, że w Nowym Jorku wpływ mogły mieć zasady przyznawania miejsc przez organizatorów).