17 czerwca 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Angelika Cichocka triumfuje na Diamentowej Lidze!


Podczas gdy niemal cała Polska emocjonowała się wczoraj meczem Polska – Niemcy rozgrywanym na piłkarskich Mistrzostwach Europy, świetny występ na mityngu Diamentowej Ligi zanotowała Angelika Cichocka. Podopieczna Tomasza Lewandowskiego odniosła w Sztokholmie sensacyjne zwycięstwo w biegu na 1500 m!
Warunki pogodowe w Sztokholmie nie były sprzyjające. Mimo to nie przeszkodziły one Angelice Cichockiej nie tylko w uzyskaniu bardzo dobrego wyniku w biegu na 1500 m, ale przede wszystkim w wygraniu całego wyścigu. Polka dzięki udanemu finiszowi pokonała szybsze i bardziej utytułowane rywalki uzyskując na mecie czas 4:03.25 – drugi w karierze i lepszy od minimum na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

Dla Cichockiej to już drugie minimum olimpijskie. Pierwsze uzyskała 2 czerwca w Rzymie na dystansie 800 m. To także czwarte podium w jej piątym starcie w tym sezonie.

Poniżej można zobaczyć wideo z całego biegu. Warto zwrócić na to co działo się na ostatnim okrążeniu i w jak wspaniały sposób Polka wysunęła się na prowadzenie na ostatniej prostej. Warto też wsłuchać się w komentarz, z którego wynika, że na bieżnię wróciła… Lidia Chojecka.

W tym samym biegu 12 miejsce z czasem 4:07.87 (drugim w sezonie) zajęła Sofia Ennaoui.

1500 m kobiet – wyniki

wyniki.png

W Sztokholmie z dobrej strony zaprezentowali się także Patryk Dobek i Adam Kszczot. Dobek był trzeci w biegu na 400 m przez płotki z czasem 49.89, natomiast Kszczot zajął tę samą pozycję w biegu na 800 m (1:45.41). Wicemistrza świata wyprzedzili jedynie Ferguson Rotich i Pierre-Ambroise Bosse, Polak zdołał natomiast pokonać rekordzistę świata – Davida Rudishę.

Pełne wyniki: http://stockholm.diamondleague.com/en/

Możliwość komentowania została wyłączona.