24 października 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Aman vs. Kszczot vs. Lewandowski w marcu w Sopocie


Przypominamy – już na początku marca przyszłego roku w Sopocie odbędą się Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce. Jeżeli wciąż nie wiesz czy warto wybrać się do ERGO Areny by na żywo oglądać zmagania najlepszych sportowców sprawdź kto pojawi się w Trójmieście.

IMG 6551

Mimo że do rozpoczęcia najważniejszej imprezy lekkoatletycznej organizowanej w Polsce pozostały jeszcze ponad 4 miesiące, to już teraz warto uzbroić się w bilet na tę imprezę. Warto ponieważ zainteresowanie startem w naszym kraju wyraża coraz więcej gwiazd światowej lekkoatletyki.

Aman kontra Polacy na 800 m

W Sopocie powinniśmy zobaczyć m.in. Mohammeda Amana – mistrza świata z Moskwy i zarazem obrońcę tytułu sprzed dwóch lat. Znakomity Etiopczyk będzie gwiazdą biegu na 800 m, w którym pobiegną także dwaj nasi świetni zawodnicy: Adam Kszczot i Marcin Lewandowski.

Polacy nie są bez szans w walce o medale marcowej imprezy, gdyż już wielokrotnie potwierdzali, że znakomicie radzą sobie w rywalizacji pod dachem. Kszczot na swoim koncie ma dwa tytuły halowego mistrza Europy (2011 i 2013) oraz brązowy medal halowych mistrzostw świata z 2010 r., natomiast Lewandowski to halowy wicemistrz Europy sprzed dwóch lat.

Pozostałe gwiazdy

Wśród kobiet jedną z faworytek do odniesienia zwycięstwa w biegu na 800 m będzie Jekatierina Poistogowa. Rosjanka, brązowa medalistka olimpijska z Londynu, zapowiedziała, że do startu w Sopocie przygotowywać się będzie w amerykańskim Albuquerque. 

Innym medalistą z Londynu, który planuje starty w sezonie halowym jest wicemistrz olimpijski i brązowy medalista mistrzostw świata z Moskwy w biegu na 400 metrów Luguelín Santos z Dominikany. 


Blanka Vlašić (fot. az1172, flickr.com)

Interesująco powinno być także w konkurencjach technicznych: w skoku o tyczce kobiet, gdzie rywalką Anny Rogowskiej będzie m.in. Kubanka Yarisley Silva; trójskoku mężczyzn, w którym wystartują: halowy rekordzista świata – Teddy Tamgho i dwaj świetni Kubańczycy – Pedro Pablo Pichardo (srebro na czempionacie w Moskwie) oraz Mabel Gay (brąz w hali w Stambule w 2012), a także skoku wzwyż kobiet, w którym mamy nadzieję zobaczyć Blankę Vlašić.

Kto zwyciężał dwa lata temu w Stambule?

Aby mieć świadomość tego gwiazdy jakiego formatu mogą pojawić się w przyszłym roku w Sopocie publikujemy listę złotych medalistów sprzed dwóch lat.

60 m – Justin Gatlin (USA) i Veronica Campbell-Brown (Jamajka)

400 m – Nery Brenes (Kostaryka) i Sanya Richards-Ross (USA)
800 m – Mohammed Aman (Etiopia) i Pamela Jelimo (Kenia)
1500 m – Abdalaati Iguider (Maroko) i Genzebe Dibaba (Etiopia)
3000 m – Bernard Lagat (USA) i Hellen Onsando Obiri (Kenia)
60 m ppł. – Aries Merritt (USA) i Sally Pearson (Australia)
4x 400 m – USA i Wielka Brytania
Wzwyż – Dimitrios Chondrokukis (Grecja) i Chaunté Lowe (USA)
Tyczka – Renaud Lavillenie (Francja) i Jelena Isinbajewa (Rosja)
W dal – Mauro da Silva (Brazylia) i Brittney Reese (USA)
Trójskok – Will Claye (USA) i Yamilé Aldama (Wielka Brytania)
Kula – Ryan Whiting (USA) i Valerie Vili (Nowa Zelandia)
Wielobój – Ashton Eaton (USA) i Natala Dobrynśka (Ukraina)

Strona imprezy: http://www.sopot2014.com/

Możliwość komentowania została wyłączona.