22 września 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

ALPIN SPORT Tatrzański bieg pod górę


zakopane.jpg

Zakopane jest dużym ośrodkiem sportów zimowych, od dawna nazywane nieformalnie zimową stolicą Polski. W sezonie letnim miasto jest mekką polskich turystów oraz miejscem obozów przygotowawczym dla wielu dyscyplin sportu. Zapewne wpływa na to urokliwość tego miejsca, a także klimat i charakter miasta u stóp Podhala. Nie znam nikogo kto chodziarz raz by nie odwiedził Zakopanego więc zbędne będzie reklamowanie tego pięknego miejsca.

Prowodyrem powyższej notki jest inny fakt. Najwyżej położone miasto stało się naturalną kolebką różnego rodzaju sportów przede wszystkim sportów zimowych i szeroko rozumianych sportów „górskich”. Dlatego dziwiło to niemal całe środowisko biegowe, że biegi górskie nie znalazły swojego miejsca w Zakopanem. Już niemal 18 lat dyscyplina ta rozwija się w Beskidach, a do tej pory imprezy rozgrywane były w Sudetach, Bieszczadach czy nawet na Kujawach, w Warszawie i Krakowie. Bieżący rok w końcu przyniósł rozkwit i w Tatrach – w samym 2008 roku rozgrywane są trzy znaczące imprezy biegowe. Począwszy od Trailrunning-u Salomona to pierwsza edycje Wysokogórskiego Biegu im. Franciszka Marduły a kończąc na ALPIN SPORT TATRZAŃSKI BIEG POD GÓRĘ.

Ostatni z wymienionych biegów powstał dzięki Tatrzańskiemu Klubowi Narciarskiemu TATRA TEAM , który zrzesza ludzi związanych ze ski-alpinizmem, zarówno sympatyków-amatorów jak i przewodników wysokogórskich, a także czołówkę polskich zawodników. Przy współpracy z ratownikami z TOPR-u i zapaleńców z Alpin Sportu oraz hojności sponsorów zawody zapowiadają się nader interesująco.

Trasa liczyć będzie ok. 9 km i prowadzić będzie z ronda kuźnickiego przez Kuźnice – Myślenickie Turnie – Kasprowy Wierch. Na zwycięzców czekają niesamowite przeżycia oraz atrakcyjne nagrody. W biegu głównym zwycięzca uhonorowany zostanie pucharem oraz nagrodą w wysokości 3000 zł.

mapa_zakopane_1.jpg

Więcej informacji na stronie: http://www.tatrateam.com/bieg/