10 czerwca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Aktywny weekend w Warszawie: Rajd Miejski Warszawa 2015


Dwudniowa impreza sportowa jaką jest Rajd Miejski Warszawa 2015 daje niepowtarzalną okazję poznania stolicy. Zawody miejskie organizowane przez Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa oraz Team 360 Stopni opierają się na sprawdzonym dwuetapowym scenariuszu. W sobotę 20 czerwca odbędzie się etap pieszy na dystansie około 25 km. Następnego dnia odbędzie się etap rowerowy. Zawodnicy pokonają pętlę ok. 75 km. Przy okazji wplecione zostaną odcinki rolkowe, kajakowe oraz biegu na orientację. 
Cała trasa zostanie wyznaczona punktami kontrolnymi (wymaga to zdolności nawigacyjnych), do których należy dotrzeć przy użyciu mapy (plan miasta z zaznaczonymi PK). Wygra zespół, który odnajdzie wszystkie punkty w najlepszym czasie. To co znamionuje rajdy miejskie to zadania specjalne, które będą czekały na ekipy na niektórych punktach kontrolnych. Zadania te są bardzo zróżnicowane i wymagają wykazania się najróżniejszymi umiejętnościami (od zadań logicznych po sprawnościowe). 

Niektórych lękiem napawają dystanse, jednak nie trzeba się ich bać. Przepisy zawodów są tak skonstruowane, że trasę można dowolnie skracać o wybrane punkty kontrolne. Warunkiem bycia sklasyfikowanym jest dotarcie do mety. Zapraszamy wszystkich na start, który umiejscowiony zostanie na Placu Politechniki. Rajdy to sport wymagający zarówno sprawności fizycznej, wytrzymałości, ale i pomyślunku. Tu nie wystarczy szybko biec czy jechać na rowerze… Trzeba bowiem przede wszystkim jechać we właściwym kierunku – mówi Igor Błachut, dyrektor sportowy zawodów. 

Zapisywać się wciąż można poprzez stronę www.team360.pl.

Poniżej: Filmik z edycji 2014.

Możliwość komentowania została wyłączona.