10 kwietnia 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Akademickie Mistrzostwa Polski w przełajach w Łodzi


Akademickie Mistrzostwa Polski w przełajach w Łodzi odbyły się, mimo tragedii, która pogrążyła nasz kraj w żałobie. Zawody zdołały "wystartować" przed ogłoszeniem w Polsce żałoby narodowej. Akademickimi Mistrzami Polski zostali: Katarzyna Broniatowska oraz broniący tytułu sprzed roku-Michał Bernardelli.

Zawody odbyły się na terenie Parku 3. Maja w Łodzi i zgromadziły na starcie pokaźną rzeszę studentów. Bieg pań odbył się w trudnych warunkach atmosferycznych- zaraz po sygnale startera zaczął padać obfity grad z deszczem. Jako pierwsza dystans 4 km pokonała Katarzyna Broniatowska, tegoroczna brązowa medalistka MP w przełajach. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Jawor-reprezentantka Polski w MŚ w przełajach w Bydgoszczy, a trzecia była Izabela Trzaskalska.

Bieg panów wygrał, broniący tytułu mistrzowskiego sprzed roku, Michał Bernardelli, naciskany w dystansie przez Marcina Lewandowskiego, ostatecznie drugiego, który niedawno wrócił w dobrej formie z obozu w RPA. Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Nowak. Są to wyniki nieoficjalne.

DSC00236.JPG
Michał Bernardelli był usatysfakcjonowany swoim rezultatem

Zawody odbyły się po zebraniu organizatorów i działaczy, którzy zdecydowali się o nie odwoływaniu imprezy pod warunkiem, że odbędzie się ona w ciszy i bez dekoracji.

Możliwość komentowania została wyłączona.