philips
 
4 marca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Agnieszka Szwarnóg halową mistrzynią Polski w chodzie na 3000 m


Kilka dni temu zakończyły się 59. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce, które odbywały się w tym roku w nowoczesnej hali w Toruniu.

Mistrzostwa w przeszłości gościły w Spale, w roku ubiegłym odbyły się w Sopocie natomiast w tym roku przywędrowały na Kujawy gdzie w dniach 23-28 marca odbędą się również Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów.

9

Wspierana przez markę Mizuno Agnieszka Szwarnóg, zawodniczka AZS AWF Kraków, uzyskując czas 12:34.67 w swoim pierwszym od trzech lat starcie w hali zdobyła Mistrzostwo Polski. Agnieszka traktuje ten start jako element przygotowań do startów na dystansie 20 km ale tytuł mistrzowski mimo wszystko daje jej dużą satysfakcję z osiągniętego wyniku (jest to jej czwarty halowy tytuł mistrzowski). 

Co warte podkreślenia, był to jeden z najszybszych chodów pań na tym dystansie jeżeli rozpatrzymy występy pod dachem. Agnieszka Poprawiła swój rekord życiowy, podobnie jak wszystkie z pierwszych dziewięciu zawodniczek na mecie. 

Agnieszka popisała się pasjonującym finiszem i dzięki temu udało jej się wyprzedzić bardzo dobrze dysponowaną Justynę Świerczyńską (12:44.08), oraz brązową medalistkę, juniorkę Katarzynę Ździebło (12:55.68 – rekord polski juniorek).   

Liczymy że sezon rozpoczęty tak dobrym rezultatem będzie dla Agnieszki bardzo owocny, pełen sukcesów i dobrych rezultatów.