6 lutego 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Adam Kszczot w fenomenalnej formie – zwycięstwo w Moskwie


Po zjeździe z obozu wysokogórskiego w RPA, Adam Kszczot nie próżnuje. Podczas mityngu "Rosyjska Zima" w Moskwie  uzyskał najlepszy w historii polskiej lekkoatletyki wynik w biegu na 600 m w hali. Podopieczny Stanisława Jaszczaka wygrał zawody z wynikiem 1:15.26.

kszczot___Kopia.jpg
Adam Kszczot (źródło: www.european-athletics.org)

Kszczot pokonał m.in. Jurijego Borżakowskiego, który przegrał z Polakiem  wyraźnie, uzyskując 1:16.08.

Organizatorzy mityngu na długo przed imprezą zapowiadali, że Polak zamierza poprawić rekord świata na 600 m, Adam zaprzeczał. Jednakże halowemu Mistrzowi Europy do poprawienia najlepszego wyniku w historii światowej lekkoatletyki zabrakło naprawdę niewiele, zaledwie 14 setnych!

Jak zauważył Janusz Rozum, Adam Kszczot jest pierwszym Polakiem, który odniósł zwycięstwo w 20-letniej historii mityngu Russian Winter. Z tego powodu organizatorzy muszą dobrze zapamiętać pisownię jego nazwiska – tym razem popełnili błąd, pisząc na tablicy wyników: Kszchot.

Nieoficjalny rekord Polski Adam odebrał Marcinowi Lewandowskiemu, który rok temu 600 m na hali przebiegł w 1:16.32. Rywalizacja między naszymi najlepszymi 800-metrowcami ponownie nabrała rumieńców.

Możliwość komentowania została wyłączona.