30 lipca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

4.09,29 Angeliki Cichockiej na 1500 m w Budapeszcie


Gwiazdą Memoriału Istvana Gyulaia w Budapeszcie był Asafa Powell. Jamajczyk, który jest obecnie liderem tabel w biegu na 100 m, potwierdził dobrą dyspozycję, zwyciężając z rezultatem 9,86.

W biegu na 1500 m biegły aż cztery Polki. Rekordzistka Polski na tym dystansie Lidia Chojecka, czwarta zawodniczka Młodzieżowych Mistrzostw Europy Katarzyna Broniatowska, Angelika Cichocka i w roli "zająca" Sandra Michalak. Niestety Broniatowska i Chojecka nie ukończyły biegu. Bardzo dobrze wypadła jedynie Cichocka, która ustanowiła rekord życiowy – 4.09,29. Podopieczna Jarosława Ścigały na zawody zjechała ze zgrupowania w Sankt Moritz.

Jestem zadowolona z biegu, ale było bardzo ciężko, bo mocno wiało. Żałuję, że nie poszłam mocniej z czołową grupą, bo mogłam pobiec zdecydowanie szybciej. Czyli dystans 1500 m w moim wykonaniu jest do poprawki – powiedziała po biegu wicemistrzyni Polski na 800 m.

IMG_9611.JPG
Angelika Cichocka

Angela w pierwszej części sezonu próbowała zrobić minimum na MŚ na dystansie 800 m. Wygląda na to, że teraz będzie miała chrapkę na wykonanie wskaźnika PZLA na dystansie dłuższym, 1500 m.
 

 

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl