23 sierpnia 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

32. Maraton Warszawski – pobiegnij dla innych!


charytatywnie„Bieganie charytatywne? Fajna inicjatywa, ale nie dla mnie”- czy zdarzyło Ci się pomyśleć w ten sposób? A byś powiedział na to, że od teraz aby pobiec dla innych – wystarczy kilka kliknięć w internecie? 32. Maraton Warszawski zmieni definicję charytatywnego biegania. Zanim więc powiesz: „Nie, to nie dla mnie” – przeczytaj ten krótki tekst.
Po pierwsze – teraz wszyscy uczestnicy Maratonu Warszawskiego mogą pomóc zbierać pieniądze organizacjom i podmiotom, które pomagają innym.

Po drugie – aby pomóc nie musisz chodzić z kapeluszem po znajomych. Wystarczy, że założysz swoje konto w serwisie charytatywnym domore.pl i powiadomisz o tym fakcie znajomych, prosząc ich o najdrobniejsze nawet wsparcie finansowe Twojej inicjatywy.

Po trzecie – nie musisz szukać tych, którym będziesz chciał pomóc – „cel charytatywny” będziesz mógł wybrać z listy tych, którzy potrzebują pomocy.

To tyle. Oczywiście – im bardziej aktywnie będziesz informował o tym, że swoim biegiem wspierasz innych, tym lepiej, bo rosną szanse na to, że uda się zebrać wśród znajomych więcej pieniędzy. Ale to już zależy tylko od Ciebie. Najważniejsze, abyś podjął decyzję na tak. To nic nie kosztuje i nie wymaga niczego poza poświęceniem paru chwil innym.

Nie czekaj – pomóż innym. Więcej informacji o akcji Biegnij Charytatywnie znajdziesz na naszej stronie www.maratonwarszawski.pl.

Najbardziej spektakularnym akcentem akcji charytatywnej 32. Maratonu Warszawskiego będzie próba pobicia rekordu maratonu londyńskiego. W kwietniu tego roku bieg maratoński w stolicy Wielkiej Brytanii ukończyła największa w historii grupa biegaczy połączonych ze sobą liną. Ta „najdłuższa maratońska dżdżownica” liczyła 34 zawodników i została oficjalnie odnotowana w Księdze Rekordów Guinessa. Chcemy spróbować pobić ten rekord i zbudować „dżdżownicę” składającą się z co najmniej 35 osób. Co więcej, „dżdżownica” będzie uczestnikiem akcji charytatywnej, a środki dzięki niej zebrane wesprą Wielki Bieg dla Nikoli. Chcesz wziąć udział w najbardziej niezwykłym projekcie maratońskim w tym roku? Wejdź na podstronę „Bijemy rekord” i przyłącz się do „maratońskiej dżdżownicy”.

Życzymy udanych treningów, Fundacja „Maraton Warszawski


***

maratonw

Nowinki techniczne, ciekawe spotkania i smaczne jedzenie na 32. Maratonie Warszawskim.

Nie ukryjesz się na trasie 32. Maratonu Warszawskiego.
Nowy system pomiaru czasu to udogodnienie nie tylko dla biegaczy, ale i kibiców. Pomiar dokonywany będzie w dziesięciu punktach (co 5 kilometrów oraz dodatkowo na półmetku), a Twoi kibice będą mieli możliwość śledzenia wszystkich międzyczasów on-line. Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu GPS, rywalizację najszybszych zawodników będzie można obserwować na żywo na ekranie komputera. Na mecie na każdego zawodnika czekać będzie niespodzianka – sms z wynikiem biegu i międzyczasami.

Podczas Pasta Party niejedną niespodziankę zgotuje z pewnością Krystian Zalejski, prowadzący popularny program telewizyjny „Smaki Miasta”. Krystian jest nie tylko wybitnym kucharzem, ale i zapalonym biegaczem. Razem z firmą American Bistro Poland, specjalnie dla uczestników 32. Maratonu Warszawskiego, przeprowadzi pokaz kuchni biegowej. Dowiecie się jak w łatwy i szybki sposób przygotować mistrzowski posiłek. Zapraszamy na pasta party z Krystianem Zalejskim.

A co przed startem jadają mistrzowie? O to będzie można zapytać Marcina Lewandowskiego. Najszybszy zawodnik Europy na dystansie 800 metrów pojawi się na 32. Maratonie Warszawskim na zaproszenie Powerade’a. Ze złotym medalistą mistrzostw Europy będzie można spotkać się w czasie sobotnich seminariów.

Razem z firmą Timex rozpoczęliśmy rekrutację pace-makerów. Poszukujemy chętnych do prowadzenia grup na następujące czasy: 2:50, 3:00, 3:15, 3:30, 3:45, 4:00, 4:15 i 4:30. Pace-maker musi posiadać doświadczenie maratońskie w postaci co najmniej trzech ukończonych biegów na tym dystansie oraz aktualny (czyli uzyskany w tym roku) wynik w maratonie lepszy co najmniej o 15 minut od zakładanego tempa (uwaga ta nie dotyczy grupy na 2:50 i 3:00). Poza satysfakcją z pełnienia zaszczytnej funkcji, każdy pace-maker otrzyma koszulkę startową ze specjalnym oznaczeniem oraz bezpłatny start w biegu. Jeśli chcesz pomóc innym w osiągnięciu ich wymarzonego wyniku, napisz na adres info@maratonwarszawski.com. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 września.

Więcej informacji o 32. Maratonie Warszawskim znajdziecie na naszej stronie internetowej www.maratonwarszawski.com.

Życzymy udanych treningów,
Fundacja „Maraton Warszawski”

***

60 dni do S60 – emocjonujący wyścig o Volvo na Maratonie Warszawskim!

volvo s60 5401

Już za 60 dni ulicami Warszawy przebiegnie 32. Maraton Warszawski. W tym roku na zwycięzcę czeka niezwykła nagroda: nowe Volvo S60 – luksusowe auto, wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań zwiększających komfort i bezpieczeństwo jazdy. Ale nie tylko kierowca skorzysta z rewolucyjnych systemów poprawiających bezpieczeństwo: Volvo S60 to także przełomowa technologia Pedestrian Detection, pozwalająca wykryć pieszego na drodze i wyhamować automatycznie samochód. Fundatorem nagrody jest firma Volvo Auto Polska.

Aby rywalizacja kobiet i mężczyzn pozwalała wygrać Volvo S60 rzeczywiście najszybszej osobie, start najlepszych zawodników i zawodniczek odbędzie się w dwóch turach: czołowe biegaczki wystartują o 19 minut i 30 sekund wcześniej niż czołówka mężczyzn – bo tyle właśnie wynosi różnica między rekordami trasy Maratonu Warszawskiego pań i panów. Już w sierpniu na naszej stronie internetowej przedstawimy bohaterów i bohaterki tego pasjonującego wyścigu. Kto z nich jako pierwszy osiągnie linię mety i usiądzie za kierownicą nowego Volvo S60?

Stara trasa – nowe emocje! Tegoroczna trasa Maratonu Warszawskiego tylko nieznacznie będzie się różnić od edycji z 2009 roku. Uczestnicy pobiegną więc przez centralne ulice, oba brzegi Wisły i dwa mosty, mijając najbardziej znane miejsca stolicy i wiele zabytków. Będą mogli skorzystać z 15 punktów odświeżania, a wysiłek będzie im umilać wiele różnorodnej muzyki na trasie. Już dziś zobacz, którędy pobiegniesz 26 września – zapraszamy do zapoznania się z trasą na stronie http://www.maratonwarszawski.com.

Dla wszystkich biegaczy, którzy nie mają na razie szansy wygrać Volvo S60, mamy kilka innych konkursów!

Jeśli Waszą pasją jest robienie zdjęć, już teraz możecie wziąć udział w konkursie fotograficznym Biura Podróży Terra Mare – nagrodą za najlepszą fotografię związaną z wakacyjnym bieganiem jest tygodniowy wyjazd dla dwóch osób w styczniu 2011 do Maroka i możliwość wzięcia udziału w maratonie w Marrakeszu.

Dla wielbicieli sportowej elektroniki mamy nagrody od Timexa – wypełniając ankietę na naszej stronie internetowej i opisując zegarek Waszych marzeń, macie szansę wygrać jeden z trzech zegarków z kolekcji Timex Ironman Shock Resistant.

Szczegóły wszystkich konkursów dostępne są na stronie http://www.maratonwarszawski.com i na stronie Fundacji „Maraton Warszawski” na Facebooku.

Wszystkich, którzy chcą jeszcze lepiej przygotować się do startu w maratonie, zapraszamy na kolejny bieg z cyklu Pucharu Maratonu Warszawskiego 2010. Tym razem „poważny” dystans – 20 km –  będzie wiódł ulubioną trasą uczestników pucharowych zmagań w Lesie Jana III Sobieskiego w Wawrze. Start w sobotę 7 sierpnia o godz. 10:00. Szczegółowe informacje dostępne są na naszej stronie w zakładce „Puchar Maratonu”.