20 listopada 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

17 latek w czasie 15:21 wygrywa Ciytrail. #Movember


Blisko 3500 zawodników, w tym 2500 dorosłych i 1000 dzieci wystartowało w trzech biegach Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, które odbyły się w weekend 18-19 listopada. Imprezy w Poznaniu, Bydgoszczy i Szczecinie zamknęły drugą z sześciu zaplanowanych serii cyklu.

Poznań

Poznań jest liderem cyklu – na trasie nad Jeziorem Rusałka regularnie startuje ponad 1000 biegaczy. Tak też było w sobotę – w biegu głównym wzięło udział 1046 zawodników. W biegach dziecięco-młodzieżowych CITY TRAIL Junior wystartowało 333 młodych biegaczy.

Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie biegu głównego odniósł debiutujący w CITY TRAIL Szymon Belgrau, który uzyskał czas 15:45. – Dotychczas nie startowałem w CITY TRAIL, ponieważ inne zawody kolidowały z biegami nad Rusałką, ale w tej edycji postanowiłem, że będę biegać regularnie i ukończę cały cykl – mówił na mecie zwycięzca zawodów. – Biegi przełajowe to środek treningowy, który bardzo mocno wzmacnia mnie jako biegacza, ale startuję w przełajach również dlatego, że to moja ulubiona dyscyplina. To w terenie czuję się najlepiej i właśnie w biegach przełajowych osiągnąłem swój największy do tej pory sukces – brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski – dodał Szymon Belgrau, który może pochwalić się także wartościowym rekordem życiowym na dystansie 10 000 m – 30:45.

Drugą lokatę wywalczył Roch Goszczyński (15:59), a trzeci na mecie zameldował się Paweł Gorzelańczyk (16:06).

Najlepszą w kategorii pań okazała się Monika Kapera (wynik 18:02), która podobnie jak najszybszy wśród panów wygrała nad Rusałką po raz pierwszy. Drugie miejsce zajęła zwyciężczyni poprzedniej edycji CITY TRAIL – Patrycja Talar (18:33), a trzecia była Agnieszka Stachowiak (18:39).

Najbliższe zawody CITY TRAIL nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu odbędą się 16 grudnia.
Cykl potrwa do 24 marca 2018.

Bydgoszcz

Przełajowe biegi CITY TRAIL wpisały się w kalendarze bydgoskich biegaczy na stałe, czego potwierdzeniem jest niedzielna frekwencja – linię mety minęło 738 osób. W CITY TRAIL Junior wzięło udział 378 zawodników.

city17

W bydgoskim Myślęcinku najlepszym niespełna 18-letni Marcin Biskup. Marcin wygrał w znakomitym stylu, z czasem 15:21. – Jestem na etapie przygotowań do następnego sezonu i podczas CITY TRAIL wykonuję konkretny trening. Zawsze mam ustaloną taktykę. W poprzednim występie miałem założenie biec 3 km na podanym tętnie, a potem biec po prostu… jak najszybciej, ale zwracać uwagę na technikę biegu. Podczas dzisiejszego startu taktyka polegała na tym, aby „biec w grupie” przez pierwszy kilometr, a potem walczyć o wynik. Zadanie zrealizowałem w 100 procentach – podkreślił po biegu Marcin Biskup. – Trasa w Myślęcinku bardzo mi odpowiada. Jest płaska, szybka i jest wiele miejsc „na ucieczkę” rywalom. Lubię tutaj sprawdzać moją dyspozycję. Po dzisiejszym biegu śmiało mogę powiedzieć, że wszystko idzie zgodnie z planem! Jeżeli dopisze zdrowie, co jest najważniejsze, to nie boję się o moją formę – dodał. Warto wspomnieć, że w styczniu Marcin został najmłodszym w historii cyklu zwycięzcą – wygrywając bieg miał zaledwie 17 lat i kilkanaście dni.

Drugą lokatę wywalczył Zbigniew Jost (15:36), a trzeci na mecie zameldował się Patryk Sieradzki (15:40).

Najlepszą w kategorii pań okazała się Aleksandra Brzezińska (wynik 17:10), która jest rekordzistką bydgoskiej trasy CITY TRAIL, a także najlepszą zawodniczką poprzedniej edycji. Drugie miejsce zajęła Marta Szenk (18:03), a trzecia była Daria Maik (18:56).

Trzeci bieg CITY TRAIL w Bydgoszczy odbędzie się 10 grudnia. Cykl potrwa do 25 marca.

Szczecin

Linię mety minęło niedzielnego biegu w Szczecinie minęło 670 zawodników. W CITY TRAIL Junior pobiegło blisko 250 uczestników.

Zwycięstwo na dystansie 5 km odniósł Michał Groberski (czas 19:11). Drugą lokatę wywalczył Arkadiusz Minko (19:38), a trzeci na mecie zameldował się Daniel Adamski (19:50).

Najszybszą w kategorii pań okazała się Monika Jackiewicz (wynik 22:37), która jest najlepszą zawodniczką poprzedniej edycji. Monika nie startowała przed miesiącem, zatem w niedzielę miała okazję po raz pierwszy pobiec na zmodyfikowanej trasie. – Moim zdaniem trasa jest trudniejsza od poprzedniej. Biegło mi się inaczej niż zawsze, bo tak naprawdę nie wiedziałam co mnie czeka. Aktualnie jestem w trakcie roztrenowania. Już wkrótce rozpocznę spokojne przygotowania do nadchodzącego sezonu – mówiła na mecie zawodniczka.

Drugie miejsce zajęła Joanna Woźniak (23:07), a trzecia była Nikolina Szurgocińska (23:19).

Najbliższe zawody CITY TRAIL nad Jeziorem Szmaragdowym odbędą się 17 grudnia. Cykl potrwa do 4 marca 2018. Lokalnym współorganizatorem jest Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy.

Akcja Movember: zrób to dla jaj!

citymovember

Warto wspomnieć, że biegi CITY TRAIL są Partnerem akcji Movember, która ma na celu podkreślenie wagi profilaktyki męskich nowotworów. Najistotniejszym elementem akcji jest „Wąs” – mężczyźni wspierający przedsięwzięcie zapuszczają w listopadzie wąsy, by w ten sposób prowokować do rozmów o profilaktyce nowotworowej. – Już przed rokiem zapuszczaliśmy „movemberowego Wąsa” i wtedy narodził się pomysł, by jako CITY TRAIL oficjalnie dołączyć do akcji. Pomysł udało się wcielić w życie i razem z kilkoma chłopakami z naszej ekipy zapuściliśmy „Wąsa”, zostając tym samym żywym sztandarem akcji – mówi Piotr Bętkowski, jeden z organizatorów CITY TRAIL, a obecnie posiadacz solidnego „Wąsa”.

Kolejne biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbędą się w sobotę, 25 listopada nad Jeziorem Długim w Olsztynie oraz w niedzielę, 26 listopada w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Gdańsku.

Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Możliwość komentowania została wyłączona.