15 października 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

1260v4 – flagowy model stabilizujący New Balance


Pronacja i nadpronacja nie są nowymi zjawiskami w bieganiu. To problemy, z którymi biegacze na całym świecie zmagali się zawsze. Opinie na temat samego zjawiska pronacji jak i sposobów radzenia sobie z nim są różne, ale nie ulega wątpliwości, że zdecydowana większość biegaczy borykających się z tym problemem po prostu czuje, że stabilizacja jest dla nich niezbędna, jeżeli chcą biegać bezpiecznie i komfortowo.

1.jpg

Czwarta wersja flagowego modelu stabilizującego 1260 marki New Balance to właśnie propozycja dla pronatorów, którzy szukają butów, w których będą mogli komfortowo przebiec wiele kilometrów. Tworzenie tego typu butów nie jest zadaniem łatwym i często wymaga pójścia na pewne kompromisy – dodania pewnego elementu kosztem innego. Lata doświadczenia przy projektowaniu obuwia biegowego pozwoliły jednak New Balance połączyć wszystkie pożądane cechy w jednym modelu.

Podeszwa modelu 1260v4 to niespotykane dotąd połączenie stabilizacji i amortyzacji. Dzięki rozwinięciu technologii z poprzednich projektów oraz wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań udało nam się stworzyć buty, które oferują stabilizację na najwyższym poziomie, ale nie robią tego kosztem amortyzacji.

Materiał, z którego wykonana jest podeszwa środkowa w połączeniu z technologiami ABZORB i N2 pozwalają na przyjemnie miękki i płynny bieg. To jest amortyzacja, którą chcesz poczuć biegając po twardej nawierzchni. Rozbudowany element T-BEAM prowadzi za to stopę w odpowiednim kierunku poprzez stabilizację ruchów skrętnych oraz bocznych. W podeszwie zewnętrznej znajdują się elementy z gumy wtryskiwanej pod ciśnieniem, które przy zachowaniu bardzo wysokiej trwałości poprawią czucie biegu.

9.jpg

Dzięki takiej konstrukcji podeszwy stopa jest ułożona w bucie w sposób naturalny, co przekłada się na dynamiczny bieg. Lądowanie jest miękkie, faza przejściowa bardzo szybka, a wybicie sprężyste.

Stabilizacja to jednak nie tylko podeszwa, ale również cholewka, która powinna dobrze trzymać stopę. W modelu 1260v4 cholewka jest lekka, oddychająca, a przy tym zaprojektowana w taki sposób, aby ściśle przylegać do stopy, jednak jednocześnie nie krępując ruchów. Tył i śródstopie są świetnie dopasowane, ale obszerny przód pozwala na bardziej dynamiczny bieg. Wnętrze wykończone jest bezszwowo. Nazwa Fantom Fit idealnie opisuje charakter cholewki 1260 – to świetnie dopasowana lekkość.

New Balance 1260v4 to przede wszystkim bardzo uniwersalny but, który pozwoli biegaczom ze stopą pronującą biegać komfortowo zarówno na długich wybieganiach jak i na szybkich treningach. Jeżeli jesteś pronatorem to takie połączeniu stabilizacji, amortyzacji i lekkości z pewnością przypadnie do gustu Twoim stopom.

Możliwość komentowania została wyłączona.