29 sierpnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

1 – 4 września 2011r. – Miasteczko Lekkoatletyczne na Agrykoli


W dniach od 1 do 4 września bieżącego roku na warszawskim stadionie Agrykola będzie miało miejsce niezwykłe sportowe wydarzenie – Miasteczko Lekkoatletyczne. Celem tej imprezy jest promocja lekkiej atletyki poprzez uświetnienie tegorocznych Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie, rozgrywanych w koreańskim Daegu.

Miasteczko540

Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Zapraszamy również wszystkich kibiców, chcących wspólnie przeżywać emocje towarzyszące rozgrywanym w Korei Mistrzostwom Świata w Lekkiej Atletyce. Łączność z naszymi zawodnikami w koreańskim Daegu zapewni bezpośrednia transmisja na telebimie.

A na miejscu  – równie dużo sportowych emocji . Każdy z czterech dni imprezy rozpoczną zawody dla młodzieży w wieku gimnazjalnym. Rozegrane zostaną, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, biegi na 100m, 200m, 300m, 600m i 1000m, skoki w dal i wzwyż, oraz rzut piłeczką palantową. W konkurencjach tych wystartować będą mogli również wszyscy chętni, bez względu na płeć, wiek czy kondycję. 

Ponadto w czasie trwania Miasteczka Lekkoatletycznego będziesz
mógł/mogła dowiedzieć się wszystkiego o poziomie swojej sprawności.

Wykwalifikowani
trenerzy sprawdzą poziom Twojej kondycji na podstawie Międzynarodowego
Testu Sprawności Fizycznej. Wyniki w poszczególnych próbach zostaną
porównane z wynikami odpowiadającymi określonym grupom wiekowym dla
kobiet i mężczyzn. Więcej

Na zakończenie każdego z czterech dni Miasteczka, w godzinach popołudniowych, w skokach i biegach zmierzą się lekkoatleci wyczynowi. Między innymi rozegrany zostanie pokazowy konkurs skoku o tyczce kobiet i mężczyzn.

Do strefy kibica zaprosimy gwiazdy polskiej lekkiej atletyki – Władysława Kozakiewicza, Mariana Woronina, Jacka Wszołę, Pawła Czapiewskiego, Zdzisława Hoffmanna, Marcina Urbasia,  Edwarda Sarula, Roberta Maćkowiaka, Bogusława Mamińskiego, i innych.

Ostatniego dnia odbędą się dwa Minimaratony (dla kobiet i mężczyzn). Imprezę zwieńczy honorowa runda po bieżni stadionu – gwiazdy lekkiej atletyki we wspólnym biegu z uczestnikami Miasteczka.

Szczegółowy harmonogram.

Regulamin i zapisy na zawody podczas Miasteczka Lekkoatletycznego


Możliwość komentowania została wyłączona.