Diamentowa Liga 2021
26 września 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Znamy kalendarz Diamentowej Ligi 2024


Niedawno zakończył się sezon Diamentowej Ligi, a już teraz organizatorzy zaprezentowali kalendarz na przyszły rok. Rywalizacja najlepszy lekkoatletów rozpocznie się 20 kwietnia w Xiamen, a zakończy dwudniowym finałem w Brukseli w dniach 13-14 września.

W przyszłym roku, tak jak i w tym cykl będzie się składał z 14 mityngów. Pierwsze zawody odbędą się w Azji. Po Xiamen organizatorem będzie Szanghaj (27 kwietnia), a następnie Doha (10 maja). Kolejne przystanku to Rabat (19 maja) i Eugene (25 maja).

Dopiero później cykl przeniesie się do Europy. Najpierw do Oslo (30 maja), a potem do Sztokholmu (2 czerwca), Paryża (7 lipca), Monako (12 lipca) i Londynu (20 lipca).

Później czekają nas Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, a Diamentowa Liga wróci do Lozanny 22 sierpnia. Trzy dni później odbędzie się najbardziej wyczekiwany przez polskich kibiców mityng w Chorzowie, a po nim odbędą się jeszcze trzy: w Rzymie (29 sierpnia), Zurychu (5 września) i Brukseli, która po raz pierwszy od 2019 roku znów będzie gospodarzem finału.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments