Zrzut ekranu 2024 06 7 o 10.04.12
7 czerwca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

World Athletics uruchomiło nową aplikację do weryfikacji butów


World Athletics uruchomiło nową aplikację do sprawdzania obuwia biegowego, zapewniającą szybki i łatwy dostęp trenerom, sportowcom, sędziom oraz producentom do możliwości weryfikacji zgodności z obowiązującymi przepisami. Obowiązkiem sportowców jest upewnienie się, że model buta, który noszą na zawodach, jest zatwierdzony i może być noszony w danej dyscyplinie (każda z dyscyplin ma swoje odrębne wymagania).

Aplikacja jest dostępna dla każdego i można ją znaleźć pod adresem: certcheck.worldathletics.org.

Użytkownicy mogą wprowadzić nazwę lub numer modelu, aby potwierdzić, czy but jest zatwierdzony do określonych startów, zobaczyć zdjęcia, czy też sprawdzić szczegóły dotyczące użytkowania lub daty dostępności na rynku. Ponadto aplikacja podpowie, czy dany but można użytkować na imprezach World Athletics Series lub Igrzyskach Olimpijskich. W przypadku butów komercyjnych zostanie pokazana data dostępności w sprzedaży.

Zrzut ekranu 2024 06 7 o 10.05.22

Nowa aplikacja zastępuje istniejącą dotychczas listę PDF i jest dużo wygodniejszym oraz szybszym rozwiązaniem. Nowy system jest również bardzo dokładny, ponieważ buty zostają dodane do bazy zaraz po zatwierdzeniu. Obecnie w bazie danych znajduje się około 700 modeli (w tym obuwie szosowe oraz kolce).

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
olo
olo
10 dni temu

Przejrzałem listę. Oczywiście, wielu butów tam brakuje, a z ciekawostek to np. Endorphin Speed 2 jest zatwierdzony do wyścigów górskich, a na mokrym asfalcie słabo sobie radzi.