wings
4 maja 2023 Łukasz Telejko Newsy

Wings for Life World Run w Bydgoszczy z grupą Run Bydgoszcz już w niedzielę


Wings for Life World Run to wyjątkowe wydarzenie o zasięgu globalnym, które zdecydowanie różni się od pozostałych biegów ulicznych. Przede wszystkim sygnał startowy zabrzmi na całym świecie dokładnie w tej samej chwili, w naszym kraju biegacze wystartują o godzinie 13:00 czasu polskiego. W Polsce bieg odbywa się nie tylko stacjonarnie w Poznaniu, można pobiec z aplikacją w dowolnym miejscu w Polsce. W takiej formie wyścigu można wziąć udział samemu lub dołączyć się do lokalnych wydarzeń i grup biegowych, a takie będzie odbywało się m.in. w Bydgoszczy.

Dzięki aplikacji każdy może uczestniczyć w Wings for Life World Run gdziekolwiek chce – także w jednym z grupowych biegów w: Bydgoszczy, Warszawie, Kaletach, Grodzisku Mazowieckim, Namysłowie, Łodzi, Bielawie, Gdyni, Wyszkowie, Mikołajkach, Siekierczynie Lubaniu, Mielcu, Zamościu i in. Każdy, w dowolnym miejscu na świecie, zaczyna swój bieg w tej samej chwili. Można biec, iść lub jechać na wózku-  uciekając przed samochodem pościgowym.  Podczas biegu z aplikacją będzie można usłyszeć głosy m.in. Adama Małysza, Tomasz Zimocha i Moniki Pyrek. Natomiast w trakcie aktywności słychać będzie różne dane, informacje, inspirujące historie i zagrzewające do walki nagrania niespodzianki.

W Bydgoszczy odbędzie się bieg zorganizowany w ramach treningu biegowej grupy Run Bydgoszcz. Jest to amatorska drużyna biegowa, trenująca razem od 2013 roku, która spotyka się na wspólnych treningach w Bydgoskim Myślecinku bez względu na pogodę i porę roku.

328149168 1449051405847448 534007478977474874 n
Fot. Biegi Bydgoszcz

Jeszcze nie było osoby, która by nie dała rady na treningu, grupa pomoże wdrożyć się w tajniki biegania, da odpowiednie wskazówki i co najważniejsze zapewni odpowiednią atmosferę w trakcie treningu. Tak jak nasze cotygodniowe treningi, Wings for Life World Run jest przeznaczony dla każdego. Wszyscy mogą wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, z którego 100% wpisowego i wszystkich datków trafia bezpośrednio na badania nad rdzeniem kręgowym, aby w przyszłości pomóc w leczeniu jego urazów. Takie inicjatywy zawsze chętnie wspieramy i się z nimi identyfikujemy. Część naszej drużyny będzie biegła stacjonarnie w Poznaniu, jednak pozostali wezmą udział w biegu wirtualnie z aplikacją. Zapraszamy wszystkich do dołączenia się do biegu w Bydgoszczy i pokazania światu, że w bieganiu jest siła– zachęcają do udziału członkowie Stowarzyszenia Run Bydgoszcz.

W Bydgoszczy wspólny trening w ramach Wings for Life World Run odbędzie się na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek. Jest to bydgoska mekka biegaczy i innych sportowców, a zarazem największy park miejski w Polsce. Zbiórka odbędzie się nieopodal skrzyżowania ulic Rekreacyjnej i Hipicznej, gdzie dostępne są miejsca parkingowe. Na miejsce można dojechać również komunikacją publiczną: nieopodal znajduje się pętla tramwajowa oraz przystanek autobusowy. Zbiórka zaplanowana jest na godzinę 12:45- po wspólnym zdjęciu i rozgrzewce, każdy z biegaczy wyruszy w biegową ucieczkę przed wirtualnym samochodem. 

Run Bydgoszcz
Fot. Robert Gąsiorowski

Za pomocą strony Wings for Life World Run, można w łatwy sposób wyznaczyć swój cel.  Za pomocą kalkulatora tempa, można ustalić liczbę kilometrów, które możesz pokonać. Rezultat nie będzie wyrażony w czasie, ale w dystansie. Bieg startuje o godzinie 13:00, 30 minut po starcie, na trasę wyrusza samochód pościgowy i wyprzedza biegaczy oraz uczestników na wózkach, doganiając każdego po kolei. Biegacze z aplikacją będą słyszeć odpowiednie komunikaty głosowe.

Możliwość komentowania została wyłączona.