wings
15 listopada 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Wings for Life 2023 – ruszają zapisy


Globalny bieg dla tych, którzy nie mogą biegać, będzie obchodzić swoją okrągłą dziesiątą rocznicę 7 maja 2023r. Zapisy na jubileuszową edycję Wings for Life World Run rozpoczną się we wtorek, 15 listopada o godzinie 12:00. Koszt wpisowego to 120 zł za Bieg Flagowy w Poznaniu oraz 70 zł za Bieg z Aplikacją w dowolnej lokalizacji. Całość opłat wesprze badania i testy kliniczne, które pozwolą na odnalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

koszulkawfl

Wings for Life World Run od 2014 roku gromadzi fanów pomagania na całym świecie. Punktualnie o godzinie 13:00 lokalnego czasu, tysiące osób zaczyna biec, spacerować lub jechać na wózku, uciekając przed Samochodem Pościgowym, pełniącym rolę ruchomej linii mety. Wszystko to, by zebrać fundusze mające pomóc w powrocie do sprawności osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym.

Poza aspektem charytatywnym, Światowy Bieg wyróżnia się także inkluzywnością. Dzięki oryginalnemu formatowi, w wydarzeniu mogą uczestniczyć zarówno zawodowcy, jak i amatorzy, a także osoby na wózkach i w egzoszkieletach. Bieg nie posiada minimalnego dystansu ani górnego limitu wiekowego. Ponadto, start w Wings for Life World odbywa się w dwóch formułach:

  • Biegu Flagowego z prawdziwym Samochodem Pościgowym, organizowanego w formie masowego startu w Poznaniu i innych lokalizacjach na całym świecie.
  • Biegu z Aplikacją z wirtualnym Samochodem Pościgowym i specjalnym, motywującym audio-show, również w polskiej wersji językowej. Aplikacja pozwala na start w dowolnej lokalizacji na świecie. Uczestnicy mogą wystartować solo, na ulubionej trasie lub w jednym z Wydarzeń z Aplikacją, organizowanych oddolnie przez społeczność Wings for Life World Run. 
wings

Udział w Wings for Life World Run to naprawdę świetne doświadczenie. Dla jednych może to być sprawdzian sportowych możliwości, dla innych po prostu dobra zabawa. Ale najlepsze jest to, że niezależnie od intencji uczestników, a także tego, czy będą biec w Poznaniu czy też z Aplikacją, dopadnę ich wszystkich! – żartował wieloletni kierowca Samochodu Pościgowego i jeden z głosów Aplikacji Wings for Life World Run, Adam Małysz.

Od pierwszej edycji, w Wings for Life World Run uczestniczyło ponad 1,08 miliona osób w 195 krajach. Dzięki opłatom startowym Fundacja Wings for Life zgromadziła ponad 38,3 miliona euro i sfinansowała już 276 projektów badawczych w 74 obszarach. Działania naukowców pozwalają wierzyć, że odnalezienie skutecznej metody leczenia urazów rdzenia kręgowego to tylko kwestia czasu. Pierwsi beneficjenci terapii ufundowanych przez Wings for Life już teraz stawiają swoje pierwsze kroki podczas majowych biegów.

Zapisy na bieg na stronie www.wingsforlifeworldrun.com

Możliwość komentowania została wyłączona.