202304doz0176 1600 1000 80
16 kwietnia 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Wielkie emocje i wspaniała walka o tytuł Mistrza Polski w Maratonie. Ford Focus za rekord Polski


Już 28 kwietnia na ulicach Łodzi, podczas 12. edycji DOZ Maraton Łódź, rozegrane zostaną 44. PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet i 94. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie. Zmagania o prymat najlepszego maratończyka i maratonki w naszym kraju będą połączone z walką o minimum na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, dlatego emocje będą gwarantowane!

Dla Pań pozostało jedno wolne miejsce, natomiast na Panów czekają jeszcze trzy miejsca w olimpijskiej reprezentacji Polski. Aby zdobyć nominację olimpijską, zawodnicy muszą pokonać królewski dystans w czasie 2:08.10, a zawodniczki muszą uporać się z czasem 2:26.50. Faworytami do tytułu Mistrza Polski są wśród mężczyzn – Mateusz Kaczor, a wśród Pań Monika Jackiewicz, którzy przed trzema tygodniami zostali Mistrzami Polski w Półmaratonie. 

202304doz0163 1600 1000 80

Do walki włączą się na pewno Kamil Jastrzębski, Adam Nowicki, Krystian Zalewski (rekordzista Polski w półmaratonie) oraz najlepszy z Polaków w zeszłorocznej edycji DOZ Maraton Łódź – Kamil Karbowiak. Wśród kobiet zapowiada się jeszcze większa rywalizacja i o tytuł Mistrzyni Polski oraz wypełnienie minimum olimpijskiego będą rywalizować oprócz wymienionej wcześniej Moniki Jackiewicz, Aleksandra Brzezińska, Izabela Paszkiewicz, Iwona Bernardelli i Anna Bańkowska. Wszystkie te zawodniczki będą celować w wynik około 2:26.30. Na trasie zobaczymy też zeszłoroczną tryumfatorkę DOZ maraton Łódź – Emilię Mazek oraz zwyciężczynię zeszłorocznej edycji Nationale Nederlanden Maratonu Warszawskiego – Ewę Jagielską

Trasa tegorocznego maratonu została tak ułożona, aby zawodnicy mieli jak najmniej podbiegów oraz zakrętów co oznacza, że będzie szybka. Z kolei dla kibiców, chcących na żywo zobaczyć zmagania i pasjonującą walkę czołówki polskich długodystansowców, trasa została tak poprowadzona, aby kibic nie ruszając się zbyt daleko od Atlas Areny i ulicy Bandurskiego, mógł kilkakrotnie zobaczyć zawodników, a mianowicie na starcie, na 7, 11, 19, 25, 41 kilometrze. Sam finisz można będzie oglądać wewnątrz Atlas Areny, gdzie będzie usytuowana linia mety.

Dla zwycięzców przewidziane są dość wysokie nagrody, bo zawodnik i zawodniczka, którzy zdobędą tytuły Mistrzów Polski, otrzymają po 25000 złotych oraz dodatkowo za poprawienie rekordu imprezy, bonus wartości 12000 zł. Pozostałe nagrody to odpowiednio za II, III, IV i V miejsce – 20000 zł, 15000 zł, 7000 zł i 5000 zł. 

202304doz0399 1600 1000 80

Za rekord Polski w maratonie, organizatorzy przewidzieli wspaniałą nagrodę – samochód Ford Focus. Jeśli rekord zostanie pobity zarówno, przez kobietę, jak i mężczyznę wtedy posiadaczem nowego auta będzie ten zawodnik, który o większą liczbę sekund ten rekord poprawi. 

Zapraszamy wszystkich łodzian do kibicowania i zagrzewania zawodników do walki na ulicach Łodzi a chętnych do udziału w tej prestiżowej imprezie do zapisów. 

Mapa trasy, zapisy i więcej informacji na stronie: www.lodzmaraton.pl

Źródło: informacja prasowa.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
P R
P R
1 miesiąc temu

Nie mogę znaleźć w regulaminie czy są nagrody w kategorii open. Pisze jedynie o pucharach za miejsca 1-3. Nagrody finansowe oprócz MP są też w kategoriach wiekowych.

bart
bart
1 miesiąc temu
Reply to  P R

To nie byłoby złe rozwiązanie. Byłby bieg bez przypadkowych Kenijczyków tylko polska elita plus amatorzy. Tylko co jeśli jakiś amator znajdzie się w czołówce…

Krzysztof
Krzysztof
28 dni temu
Reply to  bart

Nic. W maratonie nie ma takich fuksów.

Zibi
Zibi
1 miesiąc temu

Fajna zapowiedź, oby pogoda dopisała i sypnęło rekordami indywidualnymi (to życzę też sobie 😉) i rekordami Polski.

Sochers
Sochers
1 miesiąc temu
Reply to  Zibi

To ja życzę nam obu ^^

Krzysiek
Krzysiek
1 miesiąc temu

Krystian Zalewski przymierzany prawie ze do pewniaka na Rekord Polski ma problemy zeby 2:10 złamac. Mateusz i Alemsandra moimi faworytami.
Powodzonka dla wszystkich startujących

Brak słów
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysiek

Krystian w Łodzi leci na rekord Polski . Szkoda tylko że ostatnimi czasy nie jest w stanie nawet połówki polecieć w takim tempie. Kaczor się dobrze zapowiadał ale już pod skrzydłami pzla przestał biegać. Zobacyzmy co czas pokaże

Wkpec
Wkpec
1 miesiąc temu

Zawodnicy mają problem 2:10 złamać a co dopiero rekord Polski…jeszcze trochę poczekamy na te rekordy

Wojciech K.
Wojciech K.
25 dni temu

Rownie dobrze nagroda mógłby być prywatny jacht albo …. lot na Marsa.