frankfurt
29 października 2023 Bartłomiej Falkowski Newsy

Walka o rekordy trasy nieudana. Wietrzny maraton we Frankfurcie


Podczas Mainova Frankfurt Marathon zwycięzcy odważnie, do samego końca walczyli o rekord trasy. Sztuka ta nie powiodła się ani w przypadku mężczyzn, ani kobiet, jednak zarówno obrońca tytuł Brimin Misoi, jak i zwyciężczyni Buzunesh Gudeta wyjadą z Frankfurtu zadowoleni.

Misoi to zwycięzca z zeszłego roku, który w tej edycji postanowił powalczyć o obronę tytułu jak i o nowy rekord trasy, który od 2011 roku należy do Wilsona Kipsanga, który dwa lata późnej został rekordzistą świata po biegu w Berlinie. Misoi zaatakował przed trzydziestym kilometrem i sam zmierzał do mety, walcząc z uciekającymi sekundami. Zryw przypłacił jednak sporym kryzysem na kilku ostatnich kilometrach, gdzie wyraźnie widać było utratę tempa. Ostatecznie dobiegł w czasie 2:04:53, o ponad minutę gorszym niż rekord trasy. Drugi był Mulugeta Uma z Etiopii z 2:06:47, trzeci jego rodak Guye Adola 2:07:44.

Wśród kobiet atak nastąpił także w okolicach 30 kilometra gdy od grupy oderwała się Buzunesh Gudeta. Zawodniczka miała do pomocy pacemakera, który do samej mety zachęcał ją do walki z kolejnymi, uciekającymi sekundami. Ostatecznie, mimo solidnej poprawy rekordu życiowego, nie poprawiła rekordu trasy, dobiegając w 2:19:27. Druga była Winfridah Moseti 2:20:55, trzecia Sharon Chelimo Arusho z 2:22:07.

O prawo do startu w Paryżu walczyli gospodarze. Najszybszy był Simon Boch, który dobiegł w 2:12:32 i na mecie był bardzo zawiedziony. Pierwszą część dystansu pokonał w 1:03:59, czyli na wynik 2:07:58. Najszybszą Niemką była Miriam Dattke, która pobiegła 2:28:12. Również ona zaczęła na wynik dający przepustkę do Paryża, czyli 2:24:22, jednak nie utrzymała tempa do końca biegu.

Najszybszym Polakiem był 49-letni Artur Jasiński z Wielunia, który uzyskał bardzo dobry wynik 2:36:19

MiejsceImię i nazwiskoWynik
1.Brimin Misoi (KEN)2:04:53
2.Mulugeta Uma (ETH)2:06:47
3.Guye Adola (ETH)2:07:44
MiejsceImię i nazwiskoWynik
1.Buzunesh Gudeta (ETH)2:19:27
2.Winfridah Moseti (KEN)2:20:55
3.Sharon Chelimo Arusho (KEN)2:22:07

Pełne wyniki

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic
Kibic
7 miesięcy temu

Widzę, że już o Adamie Głogowskim nie piszecie, żeby się znowu nie obraził? 😁

Majki
Majki
7 miesięcy temu
Reply to  Kibic

Szkoda klawiatury na tego prostaczka. Bardzo dobrze, że nikt o nim nie wspomina. Nie jest to ktoś godzien uwagi.

Karol
Karol
7 miesięcy temu

A gdzie kolega Głodny Zwycięstwa (na festynach gdzie nie ma konkurencji)? Znowu chory ? Czy najedzony pojechał?

Marek
Marek
7 miesięcy temu
Reply to  Karol

2:16 pobiegł chyba dobry rezultat, jak ma życiówkę 1:06 na połówkę to bardzo dobry czas tym bardziej równym tempem pobiegl

Mkw
Mkw
7 miesięcy temu
Reply to  Marek

Adam zszedł po 16km, w wynikach wyświetla estymację na jaki czas biegł. Ale nie dobiegł.

Marek
Marek
7 miesięcy temu
Reply to  Mkw

Jak tak to ok patrzyłem na wyniki, mój błąd

Artur
Artur
7 miesięcy temu

Wiatru za dużo nie było. Ale trasa mokra, dużo kałuż, wąskie ulice, wszedzie roboty drogowe. Na odcinkach w centrum miasta biegło się średnio. Do 13 padało niewiele ale później tragedia. Doping fajny. Ogólnie udana impreza ale trasa w centrum miasta słaba.