mila
7 września 2023 Jakub Jelonek Newsy

W niedzielę New Balance 5th Avenue Mile w Nowym Jorku


W najbliższą niedzielę 10 września 2023 r. po raz 42. odbędzie się bieg na milę na 5th Avenue w Nowym Jorku. Impreza tradycyjnie rozpocznie się w okolicach Muzeum Mili (a także innych obiektów kultury) i będzie bez żadnych zakrętów, od startu do mety w linii prostej. Na listach m.in. piąta zawodniczka MŚ w Budapeszcie na 800 m Jemma Reekie (1:57,72) i mistrz świata na 1500 m – Josh Kerr.

Wygranie mistrzostw świata było kulminacją każdego kroku biegiem, jakie kiedykolwiek wykonywałem – powiedział pogromca Jakoba Ingebrigtsena na 1500 m – Josh Kerr dla Athletics Weekly. Kerr pobiegnie po raz drugi w tej imprezie. – Teraz moja pewność siebie jest większa niż kiedykolwiek i mam pewne niedokończone sprawy, którymi muszę się zająć na 5th Avenue – przyznał biegacz.

Na biegu zmierzą się z nim m.in. rekordzista Nowej Zelandii na 5000 m George Beamish oraz Amerykanie: Johnny Gregorek, Cooper Teare, Sam Prakel i Woody Kincaid.

Wśród kobiet do faworytek należą Brytyjki – Jemma Reekie (zwyciężczyni New Balance 5th Avenue z 2021 r.), Katie Snowden (od MŚ w Budapeszcie rekordzistka Anglii na 1500 m – 3:56,72 w półfinale) i Melissa CourtneyBryant, Amerykanki – Elle St Pierre i Nikki Hiltz (rekordzistka USA na milę), a także rekordzistka Meksyku – Laura Galvan, rekordzistka Australii – Jessica Hull, rekordzistka Japonii – Nozomi Tanaka oraz rekordzistka Jamajki – Adelle Tracey

Elle St Pierre wraca do Nowego Jorku po raz pierwszy od 2019 r., kiedy dobiegła druga. Tegoroczny start będzie też jej pierwszym po urodzeniu jej pierwszego dziecka – Ivana na początku marca tego roku.

Moje przygotowania do New Balance 5th Avenue Mile były tym razem inne, bo musiałam dopasować trening pomiędzy karmienie, drzemki i zabawę z Ivanem – powiedziała St. Pierre, która posiada halowy rekord USA na milę i dwie mile. – Jednak moje ciało jest w dobrej formie, a treningi, które wykonałam, były solidne. Cieszę się, że wracam na 5th Avenue w ten weekend – zakończyła

Bieg w Nowym Jorku będzie przebiegał po linii prostej na 5th Avenue. Pierwsze ćwierć dystansu jest lekko z górki, drugie lekko pod górę. Trzecia część to ponownie delikatny spadek, a ostatnie 400 m jest na płaskiej powierzchni.

W ubiegłym roku wygrała Laura Muir i Jake Wightman. Bieg mężczyzn można obejrzeć tutaj:

Transmisja będzie dostępna na stronie USATF.TV od godz. 18:00 w niedzielę.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments