biegi ultra3
15 kwietnia 2023 Karolina Obstój Newsy

Tracz i Witek z sukcesami w Chorwacji!

W Chorwacji na Istria 100 by UTMB świetnie spisali się Polacy. Paulina Tracz zajęła drugie miejsce na 110 km, walcząc do końca o pierwszą pozycję. Natomiast Andrzej Witek w biegu na 69 km zajął pierwsze miejsce ex aequo ze Stainem Angermundem.

Paulina Tracz startująca w biegu na 110 km niemalże od początku biegła na zmianę na drugiej i trzeciej pozycji. W drugiej części dystansu trzymała drugą pozycję i zbliżała się sukcesywnie do prowadzącej Francuzki Sarah Vieuille. Utrzymała to miejsce aż do mety finiszując z wynikiem 11:15:07 i jedynie 2 minutami i 4 sekundami straty do Francuski, co przy dystansie 110 km jest niezwykle małą różnicą. Paulina zajęła też bardzo wysokie dziesiąte miejsce open. Trzecie miejsce zajęła Ida-Sophie Hegemann (11:27:32).

image1

Andrzej Witek 69 km trasy pokonał wraz ze swoim team’owym kolegą Stianem Angermundem niemal ramię w ramię. Co ciekawe – z pewnością z powodu tego, że trasa nie miała dużego przewyższenia i była bardzo “biegowa” – Andrzej zdecydował się pobiec nie w bucie trailowym, ale asfaltowym z płytką karbonową. Wszyscy spodziewali się emocjonującego finiszu i walki o zwycięstwo, ale Andrzej i Stain wbiegli na metę razem, zajmując ex aequo pierwsze miejsce z czasem 5:19:31. Trzecie miejsce zajął Andrew Davies z wynikiem 5:37:55. Warto dodać, że Blandine L’Hirondel (5:56:21) i Anna-Stiina Erkkila (6:13:15) zajęły odpowiednio 5 i 6 miejsce open.

Zajęcie miejsc w TOP3 zapewni Polakom możliwość udziału w tegorocznym UTMB. Paulinie w CCC, biegu na 100 km, a Andrzejowi w OCC, biegu na 55 km. Gratulacje!

Na dystansie 168 km startował Kamil Dąbrowski kończąc zawody na wysokiej 11 pozycji z czasem 21:53:54.